Спадщина під час воєнного стану та черговість її отримання — пояснення адвоката

Спадщина під час воєнного стану та черговість її отримання — пояснення адвоката

На час дії воєнного стану продовжили перебіг строку для прийняття спадщини або відмови.

Тема спадщини завжди була нелегка, а особливо у період війни. Однак майже ніяких змін не сталося, а тому процедура не займе багато часу. 

Про це розповів у коментарі сайту Pro Гроші голова адвокатського обʼєднання “Кравець і партнери”, адвокат Ростислав Кравець, повідомляє АНТИРЕЙД.

На час дії воєнного стану було продовжено на 4 місяці перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття. Тепер він триває не 6, а 10 місяців.

Саме у цей період, який наступає після смерті родича, важливо подати відповідну заяву нотаріусу про вступ у спадщину. У подальшому разі, якщо ви пропустили цей строк, то він може бути поновлений за рішенням суду.

Виняток може бути лише, якщо особа проживала разом з померлим. Тоді вважається, що людина автоматично вступила у спадщину.

Також є окремі ситуація щодо заповіту та тих, хто знаходився на утриманні у померлого, наприклад:

  • діти;

  • інваліди тощо.

Саме ці категорії людей обовʼязково у будь-якому випадку отримують спадщину у розмірі половини тієї, яку б вони отримали за законом.

Які виникають підводні камені із заповітом

Раніше ми вже пояснювали, що про складання заповіту треба подбати завчасно. Розподілу підлягає майно, яке або ж є на момент складання заповіту, або ж належатиме спадкодавцю на момент смерті.

Також важливо, щоб цей заповіт був засвідчений нотаріусом, або ж іншою особою, яка має на це право. Однак тут зверніть увагу, що після 24 лютого вказане право також мають керівники лікувальних закладів та військових частин.

Як оформити спадщину українцям за кордоном

Також ми вже писали про те, що у вас є кілька варіантів розв’язання проблеми:

  • ви можете написати заяву, обрати нотаріуса, переконатися, що він точно працює, наприклад, зателефонувавши. Варто попередньо обговорити всі умови, а потім відправити заяву поштою, з повідомленням про вручення та описом документів. Зверніть увагу, що ваш підпис повинен бути нотаріально завірений;
  • можна звернутися до українського консульства та подати заяву.

Якщо ви пропустили строк на прийняття спадщини через перебування за кордоном, то долю вашого спадку вирішуватиме суд. Написати заяву та відправити поштою лист ви можете лише за годину. Це дозволить вам зберегти купу часу на судову тяганину і кілька тисяч доларів витрат.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *