Stratolaunch TA-1: новий гіперзвуковий літак досяг швидкості понад 5 Махів у тестовому політі

Stratolaunch TA-1: новий гіперзвуковий літак досяг швидкості понад 5 Махів у тестовому політі

Каліфорнійський стартап Stratolaunch завершив перший політ свого гіперзвукового літака Talon-A з активним двигуном. Кінцевою метою стартапу є розробка багаторазової версії літака, здатного літати на них зі швидкістю, що в 5 разів перевищує швидкість звуку.

Масивний літак-носій Roc стартував у суботу з повітряно-космічного порту Мохаве в Каліфорнії, маючи на борту TA-1. Потім літак випустив гіперзвуковий апарат на висоті близько 10 700 метрів, звідки він помчав у небі зі швидкістю, що наближалася до 5 Махів. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ITC».

«Хоча я не можу поділитися конкретною висотою та швидкістю, яку досяг TA-1 через власні угоди з нашими клієнтами, ми раді повідомити, що на додаток до виконання всіх основних і замовницьких цілей польоту ми досягли високих надзвукових швидкостей, наближаючись до 5 Махів і зібрали величезну кількість даних та досягли неймовірної цінності для наших клієнтів», — сказав президент і генеральний директор Stratolaunch Закарі Кревор.

Отримані дані компанія використовуватиме для свого майбутнього польоту TA-2 ─ багаторазової версії гіперзвукового літака. Його перший політ запланований на кінець цього року. Майбутні версії літаків Talon-A матимуть ракетний двигун і зможуть перевозити корисні вантажі на гіперзвукових швидкостях. Компанія також планує розробити більший гіперзвуковий літак під назвою Talon-Z і космічний літак Black Ice, який перевозитиме корисні вантажі та, можливо, пасажирів на орбіту Землі.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Стартап Stratolaunch було засновано у 2011 році з метою використання літака Roc для запуску в космос ракети Pegasus XL від Orbital ATK (подібно до того, як зараз працює SpaceShipTwo Virgin Galactic). Після смерті засновника Пола Аллена у 2018 році компанія змінила напрямок, зосередившись на розробці, розгортанні та польотах гіперзвукових апаратів.

У грудні 2021 року Stratolaunch оголосила про укладення контракту з Агентством протиракетної оборони Пентагону на надання випробувального стенда для розробки стратегій захисту від гіперзвукових загроз. Stratolaunch намагається імітувати ці ракетні загрози за допомогою своїх гіперзвукових апаратів, які літають на великих висотах і швидкості, що ускладнює видачу попереджень перед нападом.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *