Судова практика: основи стягнення грошових коштів у підтримку позову

Судова практика: основи стягнення грошових коштів у підтримку позову

Так, залишаючи без змін постанову суду апеляційної інстанції від 21.03.2023 у справі №906/1223/22, Верховний Суд зазначив, що перереєстрація транспортних засобів на підставі договорів-купівлі продажу відбулася до порушення справи господарським судом про стягнення грошових коштів, а відтак апеляційний суд правомірно визнав недоведеною заявником у заяві про забезпечення позову до порушення провадження у справі ту обставину, що після порушення провадження у справі відповідачем вчиняються дії, які можуть свідчити про ухилення від виконання зобов`язань після пред`явлення позову до суду.

“Забезпечення позову є засобом, спрямованим на запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи. Воно полягає у вжитті заходів, за допомогою яких надалі гарантується виконання судового рішення або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду. За приписами ч. 4 ст. 137 ГПК України, заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами”, – йдеться в повідомленні. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Юридична Газета».

Як зазначається, співмірність, зокрема, передбачає співвідношення господарським судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії (постанови Верховного Суду від 14.07.2021 у справі № 910/17014/20 та від 28.07.2021 у справі № 910/3704/21). Тобто не існує універсального алгоритму застосування заходів забезпечення позову, оскільки їх вжиття (або відмова у такому) перебуває у прямій залежності від фактичних обставин кожного конкретного господарського спору.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Отже, доводи скаржника у справи №906/1223/22 зводяться до переоцінки оцінених судом апеляційної інстанції доказів, долучених позивачем до заяви про забезпечення позову. Крім того, відповідні доводи спрямовані на встановлення обставин протиправності дій директорки Товариства, з якими позивач не погоджується по суті, що не є предметом розгляду у даній справі №906/1223/22 про стягнення заборгованості за договором перевезення вантажів автомобільним транспортом, та не повинно бути предметом оцінки під час розгляду заяви про забезпечення позову, оскільки, оцінці підлягає наявність певних умов для вжиття відповідних заходів забезпечення позову, як то підтвердження належними доказами погіршення майнового стану відповідача, що може призвести до утруднення чи унеможливлення виконання рішення суду в майбутньому.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *