Тільки два з шістдесяти індустріальних парків в Україні працюють на повну потужність
З шести десятків індустріальних парків в Україні лише два можуть похвалитися повністю заповненими площами, розказав народний депутат, заступник голови економічного комітету Верховної Ради Дмитро Кисилевський.
Перший з них знаходиться у Білій Церкві, а другим недавно став Західноукраїнський промисловий хаб біля Тернополя. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «BIN».
Індустріальний парк розташований у передмісті Тернополя, де на 15 гектарах з радянських часів працював мʼясокомбінат. Після приватизації підприємство “утиснулось” до 4,4 га, а решта землі довгий час не використовувалась.
У серпні 2022 року її передали під Західноукраїнський промисловий хаб.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
За півтора року його територію заповнили виробничими компаніями “Наша птиця” (перероблення курятини), “Дельта Фуд” (виробництво соусів), “Агропродсервіс” (агропереробка), а також логістичним центром, складами якого користуються шість місцевих та 16 релокованих підприємств.
За словами Киселевського, такий стрімкий розвиток індустріального парку забезпечили кілька складових, на які звертають увагу всі інвестори: 40 000 кв. м реконструйованих промислових приміщень з висотою стель п’ять-десять метрів, власна підстанція на 10 мВт, автошлях міжнародного значення за 300 метрів, пандус та криті рампи європейського зразка біля складів.
На найближчі два роки в цьому індустріальному парку планують будівництво нових промислових площ на 7000-8000 кв. м. Там планують розмістити своє виробництво релоковані зі сходу компанії.
Також у планах відновлення роботи залізничного підʼїзду, який є на межі парку, але поки що не використовується резидентами.
“Стартові витрати на інфраструктуру для індустріальних парків – немалі кошти. У випадку з Західноукраїнським промисловим хабом це понад 120 мільйонів гривень. Але вони вже повертаються податками для громади й держави та прибутками для ініціаторів створення парку”, – написав Киселевський.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!