Уряд хоче змінити формат співпраці з МВФ

Кабмін хоче, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Нацбанку, або надавав гарантії, що гроші будуть доступні лише у випадку надзвичайної ситуації.

Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю DER STANDARD, повідомляє Мінфін.

«На даний момент МВФ надає гроші безпосередньо в бюджет для фінансування дефіциту. Ми хочемо, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку, або лише надавав технічну допомогу, тобто гарантії, що гроші будуть доступні у випадку надзвичайної ситуації… Але ми хочемо змінити формат співпраці», – зазначив він.

Марченко наголосив, що пряме фінансування держбюджету з боку МВФ має припинитися до 2023 року, аби Україна могла позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежною від своїх запозичень.

«МВФ важливий як інституційний кредитор, а не через суми грошей, які він надає. Більшу частину грошей ми позичили на міжнародних фінансових ринках. Однак на поточному етапі розвитку країна потребує допомоги МВФ, і ми робимо все можливе, щоб продовжувати співпрацю та виконувати умови програми», – зауважив він.

Міністр зазначив, що Україна все ще залежатимеме від МВФ у 2021 році, щоби продовжувати співпрацювати з Євросоюзом і Світовим банком та позичати гроші на ринку за прийнятними процентними ставками.

Він також заявив, що Україна хоче отримувати відповідну фінансову допомогу від ЄС.

«До вступу в ЄС інші східноєвропейські країни вже отримували субсидії, інвестиції в інфраструктуру та економіку. Це полегшило їм трансформацію та інтеграцію на європейський ринок. На жаль, нам довелося вирішувати наші проблеми самостійно протягом 30 років. За останні 6 років ми отримали 156 мільйонів євро субсидій. Більша частина грошей йде на експертну та технічну допомогу. Ми отримали позики на суму понад 4,4 млрд євро. Цього для такої великої країни, як Україна, недостатньо. Ми хотіли б більш відкритого діалогу щодо того, які зусилля ми докладаємо, щоб бути готовими до вступу у ЄС, та яка допомога нам надається», – зазначив Марченко.

Нещодавно МВФ оцінив роботу Мінфіну з фіскальними ризиками.

Нагадаємо, 21 грудня місія МВФ розпочала свою роботу в Україні для першого перегляду програми stand-by.

Місія буде дистанційною – через вебзв’язок – і матиме перерву. Вона розпочалася перед католицьким Різдвом, і продовжиться після святкування Нового року.

11 січня місія МВФ з першого перегляду угоди співпраці з Україною відновила роботу в дистанційному форматі.

Уряд сподівається отримати черговий транш у $700 млн у лютому-березні 2021 року.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *