Вагітна жінка-військова: процедура звільнення або можливість продовження служби
Вагітна жінка, яка перебуває на військовій службі, має право звільнитися з неї або ж залишитися і проходити службу з певними особливостями. Про те, які можливості має військова служба для вагітних, розповіли у громадській організації “Юридична сотня”.
Отже, вагітна жінка на військовій службі може вибрати один із варіантів: залишитися на службі та подати рапорт для подальшого переходу у відпустку, або обрати звільнення. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Я і Закон».
Звільнення зі служби
Якщо жінка-військова вирішить звільнитися через вагітність, то їй потрібно подати рапорт і долучити медичний документ, що підтверджує стан вагітності, можливо, з направленням на ВЛК для підтвердження стану здоров’я.
Продовження служби
Вагітні військовослужбовиці можуть продовжувати службу, і для неї передбачені певні особливості. Згідно з їхнім клопотанням і медвисновком їх можуть призначати на посади з меншим обсягом роботи – як рівнозначні, так і нижчі.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Згода вагітної військовослужбовиці обов’язкова при:
- переведенні на нижчі посади з причин, пов’язаних з вагітністю;
- направленні у відрядження.
Окрім цього, вагітним не рекомендується проходження військової служби за кордоном.
Відпустка жінки-військової
Військовослужбовиці надається відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами після досягнення терміну вагітності 30 тижнів на підставі постанови ВЛК (додаток 16 наказу 402).
Також передбачена окрема відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Час, проведений в обох цих відпустках, зараховується до строку вислуги у військовому званні.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!