Вчиняли насильство та забороняли хворим носити одяг
Українські правоохоронці повідомили про підозру посадовцю виправної колонії № 7 по Володимирській області. Тим часом стало відомо, що російські сили могли розстріляти військовополонених на Донеччині та облаштували військовий полігон поблизу житлового масиву у тимчасово окупованому Лисичанську.
Підозра за катування
Як повідомили в Офісі Генерального прокурора, підозру отримав заступник начальника з безпеки та оперативної роботи федеральної казенної установи “Виправна колонія № 7 Федеральної служби виконання покарань росії по Володимирській області”. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Права людини в Україні».
За даними правоохоронців, підозрюваний (у змові з очільниками управління російської Федеральної служби виконання покарань, керівництвом колонії та іншими представниками РФ) застосовували насильство, у тому числі й сексуальне, до українських полонених. Від насильства потерпали як цивільні бранці, так і військовополонені.
Зокрема, “полонених українців примушували повністю роздягатися та нацьковували на них службових собак”. Крім того, хворим полоненим забороняли носити одяг, їх також примусово утримували з іншими людьми, “що сприяло поширенню інфекції”.
Про цькування собаками також казав іспанський волонтер, який понад два роки перебуває в російському полоні, незаконно засуджений громадянин США та вже звільнені бранці. Представники РФ також могли нацьковувати собак на українських військовополонених під час так званої процедури прийомки.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
“Також підозрюваний разом з керівництвом та іншими співробітниками колонії застосовували до українських полонених фізичне та психологічне насильство — били електрострумом і утримували в нелюдських умовах”, — мовиться у повідомленні Офісу Генпрокурора від 6 січня цього року.
З огляду на все вищезазначене підозрюваному інкримінували жорстоке поводження, а також інші порушення законів та звичаїв війни, вчинені за попередньою змовою групою осіб (частина друга статті 28, частина перша статті 438 Кримінального кодексу України). Нині тривають слідчі дії. Досудове розслідування здійснює Головне слідче управління Служби безпеки України, а Департамент карного розшуку Нацполіції України здійснює оперативний супровід за сприяння Головного управління розвідки.
Широковживана практика
Нагадаємо, що Харківська правозахисна група досліджувала мережу катівень на Харківщині та катування цивільних. Минулого року у Головному управлінні розвідки України наголошували на тому, що в Росії діє ціла система катувань, за яку відповідають окремі люди. “Так готують окремих ‘спеціалістів’ — види тортур описані, і по них вчаться”, — казав Андрій Юсов. У вересні 2024 в ООН також відмічали, що катування полонених українців є “узвичаєною” та “широковживаною” практикою для представників РФ. На користь цього свідчили переважно схожі схеми вчинення тортур, широке географічне поширення катівень, а також координоване залучення до катувань співробітників конкретних російських служб, зокрема і ефесбівців. Як раніше розповідав постраждалий, якого незаконно утримували в управлінні поліції у Новій Каховці на Херсонщині: “усі, хто були в тому місці утримання, знали: кожен приїзд білого автобуса Федеральної служби безпеки РФ означав, що людей катуватимуть”. Наприкінці жовтня 2024-го Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні заявила, що катування, які представники російської влади вчиняли щодо українців, можуть бути розцінені як злочини проти людяності. На жаль, подекуди тортури були настільки жорстокими, що призводили до смерті людей.
Чергові злочини російських збройних сил
6 січня Дмитро Лубінець та моніторингова група Deep State сповістили, що російські війська могли розстріляти трьох українських військовополонених неподалік населеного пункту Нескучне на Донеччині. За даними Deep State, 3 січня 2025 року українські військові здалися в полон. Представники РФ зав’язали їм руки, вивели перед позицією та убили пострілами у потилиці. Уповноважений ВР з прав людини вчергове звернувся до Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН, аби вони не лише засудили цей злочин, а й вчинили тиск на РФ, щоби та припинила подібні звірства. Згідно з Женевськими конвенціями, військовополонені перебувають під особливим захистом і жодна країна не має права їх катувати, знущатися чи позбавляти життя. Проте росія вчергове нехтує міжнародними нормами права, наголосив Омбудсман.
На підтвердження того, що російські військові постійно порушують закони і звичаї війни, 6 січня в Луганській обласній державній адміністрації сповістили, що в тимчасово окупованому Лисичанську російські сили облаштували військовий полігон поблизу житлового масиву. “В одному з промислових районів Лисичанська, поблизу старої шахти, окупанти облаштували військовий полігон. Наближеність до житлового масиву їх не бентежить. Навпаки, в разі влучання по території об’єкта — російські пропагандисти намагатимуться зняти провокативний сюжет. Їм байдуже на життя власних бійців, а тим більше — місцевих цивільних”, — наголосили в місцевій ОДА.
Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!