Забезпечення правосуддя в умовах воєнного стану: Верховний Суд провів нараду з органами судової влади

Забезпечення правосуддя в умовах воєнного стану: Верховний Суд провів нараду з органами судової влади

У колективах судів повинна бути створена атмосфера нетерпіння до ганебних явищ корупції, державної зради, проявів колабораціонізму. На цьому серед іншого наголосив Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко під час наради з представниками органів судової влади щодо здійснення правосуддя в умовах воєнного стану, яка відбулася 28 липня 2023 року.

У нараді взяли участь голови всіх касаційних судів, голови Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати ВАКС, голови апеляційних судів, очільники ВРП, ВККС та Ради суддів України, а також представники Офісу Президента України та ДСА України. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «PRAVO».
У своєму виступі Станіслав Кравченко повідомив про динаміку збільшення кількості звернень у суди порівняно з минулим роком. Зокрема, сьогодні показник надходження матеріалів у суди лише на 7% менший, ніж у довоєнний період.

Забезпечення правосуддя в умовах воєнного стану: Верховний Суд провів нараду з органами судової влади

Також очільник ВС детально окреслив проблемні питання, які необхідно вирішити в судах, а саме:

  • нерівномірне навантаження на суддів, пов’язане, в тому числі, зі зміною підсудності справ;
  • відряджання суддів та повернення їх на роботу в суди, діяльність яких відновлена;
  • передання проваджень, що відбулося у зв’язку із зміною підсудності справ;
  • заповнення суддівських вакансій з урахуванням нового територіального устрою України.

Окрім того, Станіслав Кравченко звернувся до голів судів із проханням постійно проводити роботу в колективах та реагувати на неналежну поведінку суддів і працівників апаратів судів, на потреби суспільства в системі правосуддя та проведення тренінгів щодо нових категорій проваджень.
Під час наради голови касаційних судів у складі Верховного Суду та секретар Великої Палати ВС ознайомили з роботою відповідних судів та звернули увагу на проблеми.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Заступник керівника Офісу Президента України Андрій Смирнов наголосив, що суддям необхідно ширше подивитися на проблематику, в якій сьогодні живе судова система.
Якщо судова система не почне самоочищуватися, то будуть чергові етапи судової реформи, на яких наполягатимуть міжнародні партнери. Міцність, стійкість, незалежність, рівновіддаленість від інших інституцій влади, судових і квазісудових органів – це ключовий принцип роботи», — заявив Андрій Смирнов.

За словами пана Смирнова, судова влада має повернути собі авторитет та повагу до судового рішення.
У своєму виступі голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик звернув увагу на підвищений запит суспільства на справедливість, який особливо підвищиться в післявоєнний період.
Також пан Усик висловив стурбованість, що окремі негативні прояви спонукають законодавців ініціювати нові процедури перевірок суддів, що, своєю чергою, може спричинити ще більший відтік кадрів із системи. За словами Григорія Усика, тільки за період роботи в оновленому складі ВРП прийняла рішення про звільнення 222 суддів.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *