Загальна мобілізація в Україні: якого віку чоловіків можуть забирати до армії
Вікові обмеження для військовозобов’язаних і військовослужбовців в Україні під час мобілізації визначені законом. Згідно зі статтею 22 Закону України № 2232 «Про військовий обов’язок і військову службу», встановлюється максимальна межа віку для служби. Фокус розібрався, які граничні вікові обмеження можуть бути для військової служби.
Наразі, у зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ в Україну, мобілізація триває, і військовозобов’язаними вважаються чоловіки віком від 18 до 60 років. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Я і Закон».
Граничні вікові обмеження для військової служби такі:
Для військовослужбовців рядового, молодшого сержантського і старшинського складу, які перебувають на контрактній службі, граничний вік становить 45 років.
Для військовослужбовців старшого сержантського і старшинського складу, які також перебувають на контракті, віковий ліміт встановлюється у 50 років.
Військовослужбовці вищого сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, можуть залишатися на службі до 55 років.
Для військовослужбовців молодшого офіцерського складу граничний вік становить 45 років.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Військовослужбовці старшого офіцерського складу, такі як майори (капітани 3 рангу) і підполковники (капітани 2 рангу), можуть служити до 50 років, а полковники (капітани 1 рангу) — до 55 років.
Військовослужбовці вищого офіцерського складу мають можливість служити до 60 років.
У період особливих обставин, коли військова служба вимагається від осіб рядового, сержантського і старшинського складу, а також молодшого і старшого офіцерського складу, граничний вік збільшується до 60 років, а для вищого офіцерського складу — до 65 років.
Таким чином, в Україні чоловіки можуть служити в армії до 60 років у період мирного часу і до 65 років для вищого офіцерського складу в період воєнного стану.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!