Зеленський продовжив мораторій на стягнення боргів за валютними кредитами
Президент Володимир Зеленський підписав закон №895-ІХ про подовження мораторію на стягнення заставного майна за простроченими валютними кредитами, зокрема іпотечними, який Верховна Рада схвалила ще 16 вересня.
Мораторій подовжено до 21 квітня 2021 року з огляду на ситуацію, в яку потрапили позичальники через знецінення національної валюти з 2008 року, та, як наслідок, неможливість сплачувати кредити в іноземній валюті за поточним валютним курсом.
Законом встановлюється заборона на примусове стягнення майна (майнових прав), якщо воно використовується як місце постійного проживання позичальника або є об’єктом незавершеного житлового будівництва.
Також встановлюється заборона на примусове стягнення іншого майна (майнових прав) за договорами іпотеки з осіб, які мають зобов’язання за кредитами, наданими їм в іноземній валюті, та заборона кредитним установам відступати на користь іншої особи свої права вимоги до позичальника.
«Закон сприятиме захисту майнових прав громадян з огляду на погіршення їхнього фінансового становища через спалах коронавірусної хвороби та запровадження у зв’язку з цим обмежувальних заходів. Документ надасть підтримку українцям, які мають невиконані зобов’язання за кредитними договорами в іноземній валюті», – зазначають в Офісі президента.
16 липня Рада схвалила законопроєкт №3640 Олександра Дубінського, який подовжує мораторій на стягнення майна за простроченими валютними кредитами, в тому числі іпотечними, до 1 січня 2022 року.
Однак у серпні Зеленський ветував закон про мораторій на стягнення боргів за валютними кредитами та повернув зі своїми зауваженнями до парламенту.
16 вересня Рада схвалила нову редакцію закону з врахуванням пропозицій президента.
У НБУ заявили, що цей закон ставить під загрозу доступну іпотеку. «Замість того, щоб скасувати мораторій, нам пропонують його продовжити до 2022 року. Це означає, що проблемні борги валютних позичальників так і не будуть врегульовані. А це 44 тис. договорів на загальну суму 29 млрд грн», – зазначали там.
Це означає, що банки не будуть зацікавлені видавати нові іпотечні кредити. У своєму зверненні банківська та бізнесова асоціації вказали, що продовження мораторію унеможливить запуск доступної іпотеки для населення під 10% річних.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!