Реструктуризація зовнішнього боргу України призведе до ще більшої девальвації гривні

Українські експерти вважають, що реструктуризація зовнішнього боргу України, а також оголошення технічного дефолту призведе до того, що національна валюта девальвує ще на 20%.

Останні переговори з кредиторами ознаменувалися невдачею, а міністр фінансів Наталія Яресько стверджує, що неможливість розплатитися за своїми позиками ніяк не вплине на поточний стан валютного ринку. Однак, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко дотримується іншої думки. За його словами, оголошення будь-якого роду дефолту сильно вдарить по економіці країни і зачепить кожну галузь.

Директор також зазначає, що на його думку, для України зараз існує кілька варіантів розвитку подій і закінчення переговорів з кредиторами. По-перше, це домовитися все-таки з утримувачами боргу про ту реструктуризацію, яка потрібна уряду, що, звичайно ж, малоймовірно. По-друге, можливо затяжне продовження того, що зараз по суті і відбувається – неможливість прийти до консенсусу і домовитися про взаємовигідне рішення. І по-третє, не намагатися далі домовлятися з кредиторами, але й не виплачувати свої борги. Якщо перші два варіанти ще більш менш прийнятні (а інших і не може бути), то третій варіант означає вже суверенний повномасштабний дефолт в країні, який приведе до сумних наслідків.

«Технічний дефолт буде з імовірністю 90%. Технічний дефолт має цілий ряд негативних наслідків. Все залежить від того, чим закінчаться переговори з кредиторами – чи буде списана частина боргу або просто продовжені терміни. Але при будь-якому розкладі, при технічному дефолті, я не бачу особливих причин панікувати. Я би допустив коригування курсу гривні в межах 20%. Мова про рази точно не йде, принаймні до кінця цього року», – зазначив Олег Устенко.

У будь-якому випадку, ситуація з курсом валют залежатиме від того, наскільки вдало з нею впорається уряд, наскільки він зможе утримати падіння. Тим не менше, і при технічному, і при звичайному дефолті Україна позбавляється можливості виходу на зовнішні ринки капіталу.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *