Стягнення заборгованості за депозитом в інвалюті допустиме

З позиції Мін’юсту, стягнення заборгованості за кредитним договором/договором банківського вкладу в інвалюті не суперечить чинному законодавству України. Але якщо саме вона надавалася за договором і позивач просить стягнути суму у валюті.

Оскільки виконання договірних зобов’язань в інвалюті не суперечить чинному законодавству, то разом зі стягненням заборгованості в інвалюті стягнення відсотків за банківським вкладом здійснюється також в інвалюті. Адже такий відсоток є не фінсанкцією, а платою за користування грошима.

Мін’юст також відзначив узагальнену судову практику з розгляду кредитних правовідносин та висновок Верховного Суду України, згідно з якими банк повинен виплачувати особі депозит у строк, у повному обсязі, з урахуванням відсотків, а також у тій валюті, в якій гроші були внесені на депозитний рахунок.

Враховуючи й те, що виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження, у разі ухвалення судом рішення про стягнення боргу в інвалюті стягненню під час примусового виконання підлягає саме інвалюта, визначена цим рішенням.

При обчисленні суми боргу в інвалюті держвиконавець виявлені у боржника кошти у відповідній валюті стягує на валютний рахунок органу ДВС для їх подальшого перерахування стягувачу. При виявленні коштів у гривнях/іншій валюті держвиконавець дає доручення про купівлю відповідної валюти та перерахування її на валютний рахунок органу ДВС.

З самим листом Мін’юсту від 03.07.2015 № 6878-0-30-15/20 можно ознайомитись тут.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *