Причин для занепокоєння клієнтів ПриватБанку немає

Навколо ПриватБанку прокотилась чергова хвиля фейкових новин та банальних чуток Навколо ПриватБанку прокотилась чергова хвиля фейкових новин та банальних чуток.

Чергова хвиля фейкових новин, SMS-розсилань клієнтам ПриватБанку, банальних чуток та “страшних історій”, яка прокотилася минулими днями, була спрямована проти банківської системи в цілому. Так вважають провідні українські економічні та фінансові експерти. Українські банкіри та фінансисти виступили з різкою критикою «брудних» PR-технологій, спрямованих проти найбільшого українського банку та його клієнтів.

І хоча основна хвиля атаки на ПриватБанк вже стихла, деякі українські банки очевидно вирішили отримати і собі якийсь зиск і продовжують дестабілізувати інформаційний простір.

Так, в Чернівецькій області одна з банківських установ була помічена в розповсюдженні неправдивої інформації. Зокрема, були зафіксовані випадки інформування наших клієнтів про нібито підвищення ПриватБанком комісій за розрахунково-касове обслуговування, підвищення тарифів за користування послугами та взагалі “хитке фінансове становище”. Таким чином методами недобросовісної конкуренції та підбурюванням, банки-конкуренти намагаються завдати шкоди діловій репутації ПриватБанку в регіоні.

Ми звертаємось до керівництва українських банківських установ із закликом прозорої та чесної роботи на фінансовому ринку задля спільної мети – процвітання та стабільності України. Ми категорично виступаємо за невикористання брудних технології для дискредитації інших учасників ринку. У випадку, якщо наш заклик не буде почутий і ми зафіксуємо умисні дії, спрямовані на підрив нашого авторитету, іміджу та довіри клієнтів, ми будемо змушені звернутися до суду для захисту від недобросовісної конкуренції.

– Зараз для атаки на ПриватБанк використовуються брудні технології. Дуже важливо, щоб це зрозуміли його вкладники та клієнти, – зазначив директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін, – Ми активно співпрацюємо з ПриватБанком, але виключно з питань виплати компенсацій вкладникам неплатоспроможних банків. Цей банк є одним із найактивніших агентів. Окрім того, як банк з найбільшим портфелем депозитів фізичних осіб, ПриватБанк здійснює найбільші відрахування регулярних зборів до Фонду гарантування.

– ПриватБанк є системно важливим для фінансової системи та найбільшим ощадним банком країни. Він обслуговує значну кількість пенсіонерів, великий, малий і середній бізнес, зарплатні проекти, успішно розвиває платіжні системи та є провідним інноваційним банком, – зазначила голова НБУ Валерія Гонтарева.

Чистий прибуток ПриватБанку з початку 2015 року – 89,86 млн грн. Це єдиний показник прибутку серед найкрупніших банків в Україні. Станом на 1 жовтня 2015 року, регулятивний капітал банку становить 22,219 млрд грн.

Нещодавно міжнародне агентство Fitch підтвердило рейтинг сек’юритизованих єврооблігацій ПриватБанку, який на 5 позицій вищий від рейтингу України. Також, на днях, міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service підвищило довгостроковий рейтинг ПриватБанку за депозитами в нацiональнiй валюті до рівня «Саа3». Також Moody’s підтвердив рейтинг ПриватБанку за депозитами в iноземнiй валюті та підтвердило рейтинг фінансової стабільності банку. Прогноз за рейтингами ПриватБанку встановлено на рівні «стабільний».

Безумовна підтримка інвесторами дозволила банку направити залучені кошти на збільшення регулятивного капіталу з урахуванням інвестицій акціонерів банку складе 220 млн дол. США (близько 5 млрд грн). З урахуванням продовження до 2018 року погашення євробондів банку на суму 200 млн дол. США, з боку міжнародних інвесторів ПриватБанк отримав підтримку на суму 10 млрд грн.

На сьогодні ПриватБанк в звичному режимі обслуговує 15,4 млн фізичних осіб, 322,9 тис. корпоративних клієнтів. Щодня через ПриватБанк свої операції проводять понад 1,8 млн клієнтів. У регіональній мережі банку працює 2 909 філій і відділень, 7 282 банкомати, 12 214 терміналів самообслуговування.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *