Чехія витратила в 5 разів більше на російське паливо, ніж на підтримку України

Чехія витратила в 5 разів більше на російське паливо, ніж на підтримку України

Чехія, один із найближчих союзників України, дозволила своїм нафтопереробним заводам отримати понад мільярд євро надприбутку завдяки знижкам на закупівлю російської нафти і газу. Про це пише Politico, посилаючись на звіт Центру вивчення демократії та Центру досліджень енергетики та чистого повітря.

“Чеська Республіка витратила понад 7 мільярдів євро на російську нафту і газ – більш ніж уп’ятеро більше, ніж 1,29 мільярда євро, які вона надала як допомогу Україні”, – йдеться у звіті. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ИнфоРезист».

Так, згідно зі звітом, одна з компаній – Orlen Unipetrol, купуючи російське паливо, яке в середньому було на 21 відсоток дешевше альтернативної азербайджанської нафти у 2023 році, змогла отримати надприбуток у розмірі близько 1,2 млрд євро.

Така ситуація можлива, оскільки ЄС надав Чехії звільнення від заборони на постачання російської нафти після вторгнення росії в Україну. Виняток був покликаний дати країнам Центральної Європи, які не мають виходу до моря, таким як Угорщина, Словаччина і Чеська Республіка, додатковий час для пошуку нових паливних маршрутів.

Однак, за твердженнями аналітиків, залежність Чехії від російської нафти фактично зросла у 2023 році приблизно до 60 відсотків, незважаючи на наміри уряду поступово відмовитися від закупівель у Москви. Хоча відтоді ця цифра знизилася до рівня до вторгнення в 50 відсотків на початку цього року, проте вони стверджують, що на ринку більш ніж достатньо вільних потужностей, щоб Прага повністю припинила свою залежність від росії.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Наприклад, Чехія могла б скористатися вільними потужностями Трансальпійського трубопроводу, по якому нафта надходить з італійського порту Трієст, трубопроводу Adria, що з’єднується з нафтопроводом “Дружба” в Словаччині та за рахунок збільшення імпорту нафтопродуктів.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *