Economist: «Україна у безладі»

«Україна у безладі; Захід повинен тиснути більше, аби подолати корупцію» — це заголовок провідної статті в останньому числі британського тижневика Economist. «Хаос» — таким словом описує ситуацію в Україні протягом останніх тижнів це поважне видання.

«Головний прокурор країни зірвав розслідування Національного антикорупційного бюро, за явної згоди пана Петра Порошенка. … Співорбітники служби безпеки, СБУ, намагалися заарештувати Михайла Саакашвілі, колишнього президента Грузії, який став українським борцем проти корупції… Антикорупційні активісти стають мішенню прокурорів. Армія, внутрішні війська та приватні збройні формування служать різним цілям, підпорядковуючись різним політикам та олігархам», — пише Economist про останні новини з України.

«Нещодавній хаос в Україні частково був спричинений тим, що за останній рік, особливо після інавгурації президента Трампа, Європа й Америка послабили тиск», — вважає видання.

А якщо спробам подолати корупцію прийде кінець, це становить велику небезпеку для країни, яка може втратити незалежність у протистоянні з Росією без допомоги Заходу. Також це може завдати нищівного удару світовому порядку, що базується на дотриманні правил і законів, застерігає тижневик.

Що в цій ситуації має робити Захід? Economist вважає, що треба посилити тиск.

«Оскільки Україна ігнорує скарги Держдепу США та дипломатів Євросоюзу, вкрай важливо, аби Америка і Європа використали будь-які важелі підтримки борців проти корупції у Києві. ЄС повинен дати чітко зрозуміти, що переваги від угоди про асоціацію напряму залежать від зусиль із подолання корупції. Америка має висунути подібні умови щодо продажу озброєнь. Прокурори в західних столицях повинні ретельно розслідувати відмивання незаконно нажитих багатств», — пропонує тижневик.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *