ЄС та Україна уклали угоду щодо інтеграції в систему інтелектуальної власності ЄС

ЄС та Україна уклали угоду щодо інтеграції в систему інтелектуальної власності ЄС

Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ) та Відомство з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) узгодили низку заходів для підтримки процесу інтеграції України в ЄС. Під час візиту до Києва делегації ЄС на чолі з Жоао Неграу, Виконавчим директором EUIPO відбулося підписання Робочого плану на 2024 та 2025 роки на виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо двостороннього співробітництва між УКРНОІВІ та EUIPO.

Метою зустрічі є зміцнення співпраці між EUIPO, національними IP офісами країн ЄС, AGEPI та УКРНОІВІ, а також обмін думками щодо сприяння ініціативам УКРНОІВІ та української IP спільноти з метою наближення України до вступу в ЄС та приєднання до Мережі інтелектуальної власності Європейського Союзу (European Union IP Network, EUIPN) – мережі, що складається з EUIPO та національних IP офісів ЄС. Цілі зустрічі включають обговорення суттєвого впливу триваючої агресивної війни на сферу інтелектуальної власності України, підкреслюючи нагальну потребу консолідації спільних зусиль для вирішення викликів та пом’якшення негативних наслідків. Крім того, метою візиту є дослідження ролі інтелектуальної власності та інновацій у післявоєнному відновленні країни, та покращенні інвестиційного клімату в Україні. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «PRAVO».

ЄС та Україна уклали угоду щодо інтеграції в систему інтелектуальної власності ЄС

«Інтелектуальна власність та інновації в контексті набуття Україною статусу кандидата в члени ЄС мають визначальну роль. Гармонізовуючи правила та процедури у цих сферах, ми не лише відкриваємо Україну світові, як інноваційну та креативну націю, а й істотно покращуємо її інвестиційну привабливість. І від того, наскільки ми будемо у цьому ефективними, великою мірою залежатиме інноваційна повоєнна відбудова України. Особливо цінно, що свій перший закордонний візит на новій посаді, виконавчий директор EUIPO Жоао Неграу здійснив саме в Україну. Це показує високий рівень підтримки України нашими партнерами», — зазначила Юлія Свириденко, Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України.

«Сьогодні на порядку денному не лише поточні виклики, а й формування візії спільного майбутнього, вирішальну роль у якому відіграватиме інтелектуальна власність та інновації. Запорукою стійкості економічної інфраструктури та конкурентоспроможної України є ефективна охорона і захист ІР та інновацій. Рішення та документи сьогоднішніх зустрічей ефективно цьому сприятимуть. Ми дуже цінуємо допомогу наших надійних партнерів на цьому непростому, але незворотному шляху»,— зазначила Олена Орлюк, Директор УКРНОІВІ.

«Робочий план, погоджений сьогодні в Києві, не лише підкреслює відданість EUIPO та національних відомств ЄС у підтримці наших українських партнерів напередодні вступу до ЄС, але й посилює нашу роль як ефективного посередника для України в діалозі з партнерами ЄС», — додав Жоао Неграу, Виконавчий директор EUIPO.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

«Посилення захисту інтелектуальної власності є важливим не лише в контексті вступу України до ЄС, але й для більш нагальних потреб відновлення: без потужної екосистеми інтелектуальної власності іноземні інвестори просто не прийдуть у достатній кількості. Важливо захищати інвестиції, сприяти інноваціям, стимулювати економічне зростання та створювати робочі місця. Те, про що ми домовилися сьогодні, свідчить про нашу відданість підтримці України на шляху до вступу в ЄС та сприяння її становленню в якості країни з сучасною та процвітаючою економікою», — підсумував Ремі Дюфло, заступник Голови Представництва ЄС в Україні.

Робочий план на 2024-2025 роки дозволить УКРНОІВІ скористатися підтримкою ЄС у сферах, пов’язаних з управлінням правами інтелектуальної власності: інструменти для цілей експертизи, підтримка у гармонізації практики реєстрації та експертизи заявок на торговельні марки й промислові зразки з практикою ЄС, можливості для навчання персоналу та співробітництво.

План також включає такі заходи, як взаємний обмін інформацією про дослідження, пов’язані з впливом інтелектуальної власності на економіку, а також правозастосування та боротьбу з шахрайством. Крім того, відкриває можливість до включення даних про українські торговельні марки та промислові зразки до баз даних EUIPO, які є найбільшими у світі та налічують понад 115 мільйонів торговельних марок і понад 20 мільйонів промислових зразків з п’яти континентів.

Очікується, що впровадження інструментів та практики набуття правової охорони на об’єкти права інтелектуальної власності EUIPO та IP офісів ЄС сприятиме залученню іноземних інвестицій та допоможе українському бізнесу працювати за кордоном. Робочий план буде розглядатися в контексті Діалогу з питань інтелектуальної власності між Україною та ЄС, у рамках якого аналізується прогрес у реформуванні сфери інтелектуальної власності з метою імплементації відповідних амбітних, необхідних для майбутнього членства в ЄС.

У рамках більш масштабних ініціатив ЄС щодо поглиблення інтеграції УКРНОІВІ до системи ІВ ЄС також обговорюється проєкт міжнародного співробітництва у сфері ІВ за участю України, Молдови та Грузії.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *