ЄС уніфікував вартість грошових переказів

Європейський Союз спростив транскордонні фінансові операції між країнами єврозони та країнами-членами ЄС, які використовують національні валюти.

«Відсьогодні споживачі та бізнес у країнах, які не входять до Єврозони, зможуть скористатися більш дешевими транскордонними трансферами у євро», – йдеться в повідомленні на сайті Європейської комісії.

Нові правила ЄС гарантують, що всі транскордонні платежі в євро, що здійснюються в країнах, які не входять до єврозони, – Болгарії, Хорватії, Чехії, Данії, Угорщині, Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії, Польщі, Румунії, Швеції та Великій Британії, будуть здійснюватися за ціною місцевих трансферів.

Наприклад, якщо громадянин Болгарії вирішив переслати певну суму в євро за кордон, він заплатить за це таку ж вартість, як для внутрішнього трансферу в левах, що є національною валютою Болгарії. Іншими словами, вартість транскордонних переказів у євро встановлено на дуже низькому рівні, або може дорівнювати нулю.

Таким чином, оплата товарів та послуг, а також закордонні європейські трансфери здійснюватимуться за розцінками внутрішніх фінансових операцій.

«Ці правила дозволять всім нашим громадянам та компаніям рівною мірою скористатися дешевими транскордонними переказами в євро. Це позитивний та конкретний приклад того, як спільний ринок може приносити реальні переваги європейським споживачам», – зазначив виконавчий віце-президент Єврокомісії з питань економіки та робочих місць Валдіс Домбровскіс.

Єврокомісія проводитиме моніторинг порядку застосування нових правил та допомагатиме національним фінансовим установам згаданих країн поза межами Єврозони у їх коректному застосуванні.

Наступним кроком, у квітні 2020 року, стане введення системи подібного вирівнювання обмінного курсу при здійсненні громадянами цих країн карткових платежів у національних валютах в країнах Єврозони, як і платежів із зворотною конвертацією євро у національну валюту.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *