Історичне рішення: Міжнародний суд ООН виніс рішення щодо злочинів росії

Історичне рішення: Міжнародний суд ООН виніс рішення щодо злочинів росії

У середу, 31 січня, Міжнародний суд ООН оголосив рішення у справі за позовом України про фінансування Росією тероризму та про порушення росіянами Міжнародної конвенції про ліквідацію расової дискримінації.

Суд, зокрема, мав визначити, чи були переконливими докази щодо того, що РФ порушила Міжнародну конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Апостроф».

За одним із пунктів звинувачення тринадцятьма голосами проти двох було визначено, що РФ не виконала зобов’язань із розслідування випадків фінансування тероризму, про які неодноразово заявляла українська сторона.

Цим рішенням Суд визнає, що Російська Федерація порушила свої зобов’язання за частиною першою статті дев’ятої ICSFT і продовжує бути зобов’язаною відповідно до цього положення проводити розслідування достатньо обґрунтованих звинувачень у фінансуванні актів тероризму на сході України“, — йдеться у рішенні.

Водночас за більшістю пунктів Суд не знайшов доказів відповідальності Росії. Так зокрема в ООН вирішили, що РФ не мала розумних підстав підозрювати, що надані нею кошти використовуються або можуть бути використані з метою фінансування тероризму.

За відсутності такої обґрунтованої підозри, Російська Федерація також не була зобов’язана за статтею 18 обмежувати будь-яке фінансування ДНР і ЛНР. Суд також вважає, що за обставин цієї справи Російська Федерація не була зобов’язана визнавати групу терористичною відповідно до свого внутрішнього законодавства в якості запобіжного заходу“, — заявили у Міжнародному суді.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Десятьма голосами проти п’яти Міжнародний суд відхилив всі інші подання, подані Україною щодо Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Оголошуючи рішення, голова Міжнародного суду ООН Джоан Донохьо наголосила, що ситуація в Україні “сьогодні дуже відрізняється” від тієї, що була, коли Україна подала свою заяву в січні 2017 року.

Щодо ймовірного порушення РФ Міжнародної конвенції про ліквідацію расової дискримінації, Суд встановив, що Росія не змогла захистити права етнічних українців в Криму, де різко впала кількість учнів, які навчаються українською.

Десятьма голосами проти п’яти, Міжнародний суд ООН відхилив всі інші подання України щодо Міжнародної конвенції про ліквідацію расової дискримінації.

Крім того, судді відмовилися винести конкретне рішення щодо ймовірної відповідальності Росії за збиття літака MH17 над Донецькою областю.

Також суд не задовольнив вимогу України щодо виплати компенсацій від РФ.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *