Кабмін готовий продати половину Нафтогазу, Укрзалізниці та Укрпошти

Кабінет Міністрів допускає продаж до 50% акцій НАК Нафтогаз України, ПАТ Укрзалізниця та ДП Укрпошта.

Про це йдеться в урядовому законопроекті, який буде розглянуто на засіданні Кабміну.

Документом пропонується зберегти за державою 100% в НАЕК Енергоатом, ПрАТ Укргідроенерго, НЕК Укренерго, ДП Східний гірничо-збагачувальний комбінат, ДП Адміністрація морських портів України.

До списку тих, що не підлягають приватизації, також пропонується включити ДП Оператор ринку і ДП Гарантований покупець, ДП Документ, поліграфічний комбінат Україна, Київську офсетну фабрику, конструкторське бюро Південне.

Крім того, пропонується закріпити статус таких, що не підлягають приватизації, для ДП Антонов, Миколаївського суднобудівного заводу, центрального конструктрского бюро Протон. Ці підприємства дозволяється перетворити в акціонерні товариства.

Пропонується заборонити приватизацію Національного цирку України, Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, Національного кіноцентру Олександра Довженка національного спортивного комплексу Олімпійський, спорткомплексу Арена Львів.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 12 серпня заявив, що підприємства, які працюють у сфері національної безпеки, природної монополії і важливих соціальних процесів мають залишатися підконтрольними державі.

За його словами, у власності держави сьогодні перебуває близько 3 тис. підприємств.

«Головними умовами приватизації ми бачимо збільшення робочих місць, сплату податків і інвестиції. Йдеться про компанії на кшталт Нафтогазу або Енергоатому», — пояснив він.

Після цього Кабмін прийняв рішення про передачу Фонду держмайна для приватизації близько 200 держпідприємств.

Нагадаємо, 29 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що український держбюджет у найближчі роки має отримати, приблизно, $1 млрд від великої приватизації.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *