Міністр юстиції України Денис Малюська розповів про долю законопроекту щодо скасування адвокатської монополії
Проект закону № 1013 про внесення змін до Конституції України щодо скасування адвокатської монополії отримав позитивний висновок Конституційного суду, проте проголосувати за нього наразі не вистачить голосів. Про це під час брифінгу повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.
“Законопроект, остання його стадія — перегляд Конституційним судом, закінчилась. Суд підтвердив, що такі зміни можливі. Вкрай складна була битва у суді, але позитивний висновок є. Основна проблема законопроекту — це збір голосів абсолютної більшості для прийняття цього законопроекту. Зараз їх, мені здається, от об’єктивно немає. Будемо очікувати доки ВР не набереться єдності з цього питання”, — розповів Малюська.
Однак він зазначив, що механізм монополії зараз не настільки критично складний, як коли законопроект реєструвався у ВР.
“І ВР зрозумівши проблему, змогла пом’якшити цей механізм, передбачивши самопредставництво юридичних осіб. Це істотно зняло тягар з великої кількості установ, організацій, юросіб, тому що наші витрати на забезпечення представництва адвокатами було б шаленим. Мін’юст би витрачав щомісяця 10 млн грн тільки на оплату послуг адвокатів, потреби в цьому ми абсолютно не відчуваємо”, — зауважив Малюська.
Тому усіх своїх представників, які ходять у судові інстанції, міністерство повносило у єдиний держреєстр, як осіб, які мають право представляти інтереси Мін’юсту без довіреності.
“Проблема вже не настільки нагальна”, — резюмував міністр.
Нагадаємо, що на початку року Верховна Рада України попередньо схвалила запропонований та визначений Президентом України Володимиром Зеленським як невідкладний, законопроект про внесення змін до Конституції щодо скасування адвокатської монополії, схваливши проект Постанови зареєстрований за № 1013/П1.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!