Можливість російського газу потрапляти на європейські ринки все ще залишається

Можливість російського газу потрапляти на європейські ринки все ще залишається

Європейські чиновники та аналітики побоюються, що якими б вражаючими не були досягнення Європи щодо відмови від російського газу, енергетичне забезпечення Європи далеко не є безпечним в довгостроковій перспективі.

Як зазначається в матеріалі CNN, найбільше занепокоєння полягає в тому, що, хоча вся Європа диверсифікувала свій імпорт газу, більша частина того, що зараз знаходиться в резерві, – це зріджений природний газ (СПГ). Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «УНІАН».

“СПГ – це настільки очевидне рішення, що воно стало пріоритетом, але оскільки СПГ настільки гнучкий і продається, його походження трохи складніше відстежити”, – говорить Мілан Елкербоут, науковий співробітник Центру досліджень європейської політики.

“Це означає, що побічно частина СПГ може надходити з росії, що як і раніше буде сприяти їх доходам”, – додає він.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Хоча ЄС заявляє, що більшість його СПГ купується в США, Катарі та Нігерії, він часто продається на біржах, де контракти укладаються на обсяги без будь-якого посилання на походження.

Відмова від російського газу

У 2021 році, за рік до повномасштабного вторгнення в Україну, 45% всього газу, імпортованого ЄС, припадало на Росію. У Німеччині цей показник становив 52%. Відтоді цифри різко впали. За даними ЄС, у першому кварталі 2023 року на частку Росії припало всього 17,4% всього імпортованого газу блоку.

У серпні 2023 року Financial Times писав про те, що ЄС імпортує в 2023 році рекордні обсяги російського газу.

Імпорт російського газу в ЄС зріс на 40% в період з січня по липень цього року в порівнянні з тим же періодом 2021 року.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *