На третий год квалифоценивания до ВККСУ дошло, что открытость процедуры подрывает доверие к судебной власти
У комісії вважають, що відкритість процедури відбору та призначення суддів призводить до дискредитації судової системи, а також до нападів на суддів з корисливих мотивів, повідомляє УНІАН.
У Вищій кваліфікаційній комісії суддів розглядають можливість припинити практику проведення співбесід з претендентами на посади суддів у відкритому режимі. Як передає кореспондент УНІАН, на присвяченому ходу судової реформи “круглому столі” голова ВККС Сергій Козьяков зауважив, що процедура добору суддів в Україні є безпрецедентно відкритою, і в багатьох випадках ця прозорість може зашкодити суддям.
“Наприклад, під час співбесіди з кандидатом у судді або суддею з’ясовуються якісь негативні факти про нього чи про його майно. Це стає загально відомим. А згодом суддя дає пояснення, що його майно набуде законно. Або виявляється, що нерухомість, яку приписували судді, належить його однофамільцю. І коли ця інформація вже оприлюднена, то уявіть себе на місці цієї людини. Такого суддю можуть оголосити недоброчесним”, – сказав Козьяков журналістам після заходу. Також він додав, що відкритість процедури добору суддів призводить до того, що “проблеми, які виникають у одного судді, переносяться на всю судову систему”. Окрім того, Козьяков додав, що відкритість процедури співбесіди завдає шкоди суддям-переселенцям з окупованих територій. “У цих суддів залишилось майно на тих територіях, там живуть їхні родичі. І вже в цьому році, реагуючи на прохання цих суддів, ми проводили з ними співбесіду в закритому режимі. Таких суддів є близько 200, які переїхали з тимчасово окупованих територій”, – сказав голова ВККС.
Після того, як розмір заробітної плати членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) став загальновідомим, їх грабували вже сім разів. “Оприлюднення заробітних плат членів ВККС відбулося 8 березня минулого року. І вже є сім випадків посягання на майно і гроші членів ВККС, в тому числі, з проникненням до їхнього житла”, – сказав Козьяков. У зв’язку з цим він додав, що наразі триває другий конкурс до Верховного суду, і очікується конкурс до Антикорупційного суду: “І якщо такі делікатні речі напряму попадуть до ФСБ РФ, то над цим потрібно задуматись”. Голова ВККС пояснив, що йдеться не лише про майновий стан, але й про інформацію щодо перетину суддею кордону, де саме він перебуває за кордоном, та інші дані особистого характеру. Зазначимо, наразі зарплата суддів-членів ВККС складає близько 250 тис. грн.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Неужели дошло, или просто хотят по тихому своих протянуть. Во второе верится больше, особенно судя по поведению “доброчестных” членов комиссии.