Незважаючи на заяви, Тайвань став основним постачальником верстатів для російського військово-промислового комплексу

Незважаючи на заяви, Тайвань став основним постачальником верстатів для російського військово-промислового комплексу

Тайвань, незважаючи на свою проукраїнську позицію, став найважливішим постачальником металообробних верстатів до Росії після початку повномасштабного вторгнення. Про це йдеться у розслідуванні тайванського The Reporter та російського The Insider.

У січні 2023 року Міністерство економіки Тайваню внесло до списку санкційних товарів високотехнологічні металообробні верстати. Експорт верстатів комплексної обробки металу та висококласних токарних верстатів безпосередньо в Росію практично зведено до нуля. Легально все ще можна експортувати лише електроерозійні верстати. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ИнфоРезист».

Наразі майже 80% комплексних металообробних верстатів тайванського виробництва, що надходять до Росії, транспортуються через треті країни, серед яких лідирують Туреччина та Китай. За даними російської митниці, з березня по вересень 2023 року Росія імпортувала не менше 193 обробних центрів тайванського виробництва загальною вартістю майже 29 млн доларів. Станом на вересень 2023 року майже половина верстатів, імпортованих Росією з Туреччини, була виготовлена на Тайвані.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Така схема приносить великий прибуток виробникам та посередникам. Зокрема, верстати, які в середньому коштують від 60 до 180 тис. доларів російському виробнику крилатих ракет і космічної техніки «Корпорація «Комета» в Москві продали за мільйон доларів.

Журналісти зазначають, верстати необхідні Росії для у виробництва підривників, високоточного озброєння та іншої військової продукції.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *