Повернення до прогресивної шкали оподаткування доходів та розширення доступу до банківських рахунків

Повернення до прогресивної шкали оподаткування доходів та розширення доступу до банківських рахунків

Національна стратегія доходів на 2024-2030 роки передбачає надання податковій доступу до інформації про банківські рахунки платників податків і відновлення прогресивної шкали ставок податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) замість нинішньої фіксованої ставки 18%, яка з 2016 року змінила малопрогресивну шкалу зі ставками 15% і 20%.

Сьогодні стало відомо, що цю стратегію було ухвалено Кабінетом Міністрів України. Зазначимо, що в уряді запланували такі реформи, у тому числі у податковій сфері до 2030 року. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Банки.юа».

Передбачається також перегляд пільг і спеціальних умов оподаткування ПДФО, а також впровадження ефективної стимулюючої системи податкових відрахувань (повернення сплачених податків), пов’язаних із витратами на розвиток особистого трудового потенціалу, навчання дітей, створення або розширення власного бізнесу, самостійне поліпшення житлових і побутових умов, лікування тощо.

Натомість податківці наголошують на тому, що перехід у 2016 році на так звану плоску шкалу за причини відсутності ефективного контролю за доходами фізосіб, коли контролюючим органам не можливо було отримати від банків інформацію про обсяги надходження коштів на рахунки платників податків, призвів, тим не менше, до позитивних результатів.Тут податківці сходяться на тому, що лише одне запровадження прогресивної шкали в оподаткуванні ПДФО без зміни інструментів адміністрування такого податку, не буде ефективним.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Передбачається, що паралельно з упровадженням реформи ПДФО буде запроваджено зміни до законодавства, відповідно до яких контролюючим органам буде надано можливість посилити контроль за доходами та витратами фізосіб шляхом надання першим доступу до банківської інформації про рух коштів на рахунках платників податків.

Також у цій Стратегії йдеться про те, що до початку таких змін потрібно провести реформу податкового адміністрування в частині забезпечення конфіденційності та захисту даних у системах Державної податкової служби (зокрема інформації, отриманої від платників податків і податкових агентів).

Як зазначив banki.ua керуючий партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець, дійсно, зміни щодо розмірів сплати ПДФО у 2016 році без відповідного контролю податковими органами, не призвели до погіршення адміністрування податку та обсягів його стягнення до бюджету.

«Але у 2016 році не було ще повномасштабної війни. Це дійсно велика різниця умов того часу і теперішнього. Проте я великий противник таких змін, тому що замість поліпшення справ щодо сплати ПДФО, це призведе до протилежних негативних наслідків. Тобто до ще більшого погіршення стану національної економіки», – додав пан Кравець.

Нагадаємо, що Україна підписала угоду з Євросоюзом щодо участі у програмі «Цифрова Європа». Цей документ скеровано на розширення співробітництва у питаннях оподаткування. Йдеться, зокрема, про перешкоджання ухилення від сплати податків та боротьбу з податковим шахрайством. З 2024 по 2030 рік проводитимуться заходи, спрямовані на інтеграцію інформаційно-комунікаційних систем української податкової служби із системами Євросоюзу.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *