Публічна повістка: що очікувати від вручення та як діяти у випадку отримання

Публічна повістка: що очікувати від вручення та як діяти у випадку отримання

Верховна Рада готує законопроєкт про зміни в проведенні мобілізації в Україні. Документ передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів, пов’язаних з удосконаленням питань мобілізації, проходженням військової служби та військового обліку. Планується дозволити вручати повістки у новий спосіб — публічно. Про це повідомив член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Що таке публічна повістка, коли її почнуть вручати та як діяти, якщо військовозобов’язаний чоловік отримав публічну повістку, про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ФАКТИ».

Публічна повістка — що це

Юрист та адвокат Ростислав Кравець розповів, що в законопроєкті про зміни до мобілізації депутати планують дозволити вручення не лише особисто під розписку, але і через пошту та рекомендованим листом.

Тобто військовозобов’язаним особам на поштову скриньку надсилатимуть сповіщення про надходження рекомендованого листа з повісткою, а сам лист працівники пошти видаватимуть людині особисто. Цей вид вручення документа називається публічна повістка.

— До цього часу представники ТЦК дуже часто залишали повістки у поштових скринях, дверях тощо. З огляду на судову практику, притягнути осіб за ухилення від мобілізації у цьому випадку важко, бо немає факту підтвердження вручення повістки.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Коли будуть вручати публічні повістки

Самого законопроєкту про вручення публічних повісток на сайті ВР поки що немає, він тільки готується. Тому наразі невідомо, коли почнеться вручення призовних документів у такий спосіб.

Прийшла публічна повістка — що робити

Ростислав Кравець прокоментував, що на сьогодні у разі, якщо особа особисто не отримала повістки, підтверджень того, що людина кудись повинна йти — немає.

В правилах чітко зазначено, що отримання повісток через замовний лист, виходячи з судової практики, як і документів, що стосуються запрошення до суду, направлення претензій тощо, у разі, якщо документ повертається з відміткою Не отримано чи Відмовився від отримання — не є підставою вважати, що особа отримала цей документ.

Адвокат також зазначив, що у разі надсилання повісток електронною поштою потрібно буде принципово змінювати законодавство, зазначати та фіксувати адреси електронної пошти, створювати реєстри електронних адрес громадян України, а це займе дуже багато часу.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *