Розмінування дозволило зменшити потенційно забруднену зону в Україні до 156 тис. кв. км

Розмінування дозволило зменшити потенційно забруднену зону в Україні до 156 тис. кв. км

Територія України, яка через повномасштабну російську агресію потенційно забруднена вибухонебезпечними предметами, наразі складає 156 тис. кв. км, тобто близько 25% від загальної площі держави. Фахівцям із розмінування вдалося зменшити її на 18 тис. кв. км.

Завдяки спільним зусиллям сил оборони та операторів протимінної діяльності, за інформацією Національного органу протимінної діяльності, минулого року вдалося скоротити з 174 тис. кв. км до 156 тис. кв. км, які на цей час оцінюються потенційно небезпечною та потребує обстеження і розмінування. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ДСНС України».

Розмінування дозволило зменшити потенційно забруднену зону в Україні до 156 тис. кв. км

Піротехнічні підрозділи ДСНС упродовж двох років повномасштабної війни обстежили 1,1 тис. кв. км, здійснили понад 84 тис. виїздів, знешкодили понад 472 тис. ВНП, проте нині найбільш небезпечними лишаються Харківська, Херсонська і Донецька області.

Пріоритетами для ДСНС є розмінування деокупованих населених пунктів, критичної й транспортної інфраструктури, сільгоспугідь. Адже для забезпечення оперативного виконання робіт та реагування на повідомлення громадян про виявлення боєприпасів чисельність піротехнічних розрахунків ДСНС із 2022 року збільшено з 600 до 1900 осіб і цей процес триває.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Для збереження життя і здоров’я людей, та пришвидшення очищення української землі від ворожої вибухівки у Службі працює 33 машини механізованого розмінування. Загалом сапери ДСНС розмінували більше 14 тис. об’єктів та домогосподарств, 7,8 тис. км ліній електропередач, 549 км газопроводів, 3,7 тис. км доріг, 606 км залізничних колій.

За даними Міноборони, внаслідок підриву на ВНП загинуло 287 цивільних, у тому числі 15 дітей, ще 641 особа отримала травми, серед них 77 дітей.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *