Верховна Рада схвалила закон про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби

Верховна Рада схвалила закон про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби

Окрім ревізії збройних сил у пошуках тих, хто ще не був на фронті, й залучення військових пенсіонерів, політики мають власним прикладом демонструвати необхідність мобілізації, зазначає адвокат Ростислав Кравець.

Правки в законопроєкт про мобілізацію не передбачають повноцінного звільнення з лав ЗСУ тих, хто вже перевищив усі норми строкової служби. Таких людей дійсно можуть загнати на контракт через два місяці після своєрідного відпочинку. Про це в інтерв’ю Фокусу розповів голова адвокатського об’єднання “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.

На його думку, такі маніпулювання нормами закону неприпустимі, адже звільненні бійці, які два роки ризикували власним життям, мають усі права на освіту, завести родину, дітей і на соціальні гарантії. Такі можливості маніпулювати тільки ще більше зневірюють український соціум у необхідності мобілізації.

“Необхідну кількість людей для мобілізації можна брати в партнерів, адже ми підписали гарантії безпеки з багатьма європейськими країнами, — каже Кравець. — Якщо їхні представники, з того ж самого МВФ, приїздять до нас і розповідають про необхідність підняття податків, то нехай допомогають і солдатами”.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ростислав Кравець наголошує, що жодна європейська чи інша цивілізована країна не депортуватиме українських біженців, адже це незаконно. Усі подібні розмови не більш ніж політичні балачки, що мають на меті залякати суспільство.

До того ж, щоб проводити ревізію збройних сил у пошуках тих, хто ще не був на фронті та залучати військових пенсіонерів, політики мають власним прикладом демонструвати необхідність мобілізації, зазначає адвокат. У нас депутатів, які пішли в ЗСУ, можна перерахувати на пальцях однієї руки, наголошує він. Те саме стосується й керівництва міністерств чи відомств.

“Що вже говорити про членів родин депутатів, які мають призивний вік. Вони всі виїхали за межі України, — зазначає Кравець. — До того ж виїхали за декілька днів до того, як почалась війна”.

Поки не буде особистого прикладу з боку влади, українці будуть деморалізовані, вважає адвокат. До речі, жодна з українських депутаток не встала на військовий облік, як то має бути, зазначає Кравець.

Нагадаємо, 22 лютого голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що Україні доведеться мобілізувати менше людей, якщо США нададуть більшу допомогу. В разі відсутності мобілізації противник може прорвати фронт.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *