Відновлення населених пунктів України, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ
27 квітня набрала чинності урядова постанова від 25 квітня 2023 року № 382 «Про реалізацію експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації».
Уряд погодився з пропозицією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури і Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури стосовно реалізації протягом 2023 – 2025 років експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Liga Zakon».
Документом затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації, та рекомендовано органам місцевого самоврядування взяти участь у реалізації зазначеного проекту.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що принцип «Build back better», тобто «відбудувати краще, ніж було» – один з основних для відбудови. Затверджена постанова № 382 визначає шість населених пунктів, де в межах експериментального проекту відновлення проходитиме комплексно й за новими принципами.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Відібрані населені пункті: Бородянка і Мощун в Київській області, Тростянець у Сумській області, Посад-Покровське в Херсонській області, Циркуни в Харківській області та Ягідне в Чернігівській області.
«Усі ці населені пункти зазнали страшних руйнувань. Тепер вони будуть відновлюватися комплексно. Це означає, що будуть відбудовувати не окремі будівлі та споруди, а все – зі системним підходом, новим плануванням та повною трансформацією цих населених пунктів», – роз’яснив очільник Уряду.
Водночас Прем’єр-міністр наголосив, що реалізація експериментального проекту не означає, що відновлення не торкнеться інших населених пунктів.
«Відбудова вже триває по всій країні. Цей документ – це про пошук найбільш ефективних підходів, які забезпечать прозорість, ефективність, системність та швидкість відновлення одночасно», – зауважив Денис Шмигаль.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!