Відновлення населених пунктів України, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ

Відновлення населених пунктів України, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ

27 квітня набрала чинності урядова постанова від 25 квітня 2023 року № 382 «Про реалізацію експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації».

Уряд погодився з пропозицією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури і Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури стосовно реалізації протягом 2023 – 2025 років експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Liga Zakon».

Документом затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації, та рекомендовано органам місцевого самоврядування взяти участь у реалізації зазначеного проекту.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що принцип «Build back better», тобто «відбудувати краще, ніж було» – один з основних для відбудови. Затверджена постанова № 382 визначає шість населених пунктів, де в межах експериментального проекту відновлення проходитиме комплексно й за новими принципами.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відібрані населені пункті: Бородянка і Мощун в Київській області, Тростянець у Сумській області, Посад-Покровське в Херсонській області, Циркуни в Харківській області та Ягідне в Чернігівській області.

«Усі ці населені пункти зазнали страшних руйнувань. Тепер вони будуть відновлюватися комплексно. Це означає, що будуть відбудовувати не окремі будівлі та споруди, а все – зі системним підходом, новим плануванням та повною трансформацією цих населених пунктів», – роз’яснив очільник Уряду.

Водночас Прем’єр-міністр наголосив, що реалізація експериментального проекту не означає, що відновлення не торкнеться інших населених пунктів.

«Відбудова вже триває по всій країні. Цей документ – це про пошук найбільш ефективних підходів, які забезпечать прозорість, ефективність, системність та швидкість відновлення одночасно», – зауважив Денис Шмигаль.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *