Юрист отримав Пулітцерівську премію за історії зі свого адвокатського досьє

Лауреатом Пулітцерівської премії-2018 став професор права з Єльського університету за книгу про роль афроамериканців в становленні репресивної моделі кримінального правосуддя в США.

Книга «Самі себе замкнули: злочин і покарання в чорній Америці» (Locking Up Our Own: Crime and Punishment in Black America) була визнана журі найкращою в категорії «нон фікшн». Її автор — відомий 50-річний американський юрист Джеймс Форман-молодший — досліджує причини, чому США виявилися світовим лідером за кількістю ув’язнених. Зокрема, професор задається питанням: як так сталося, що з 1970-х років кількість афроамериканців в тюрмах неухильно зростає, хоча завдяки успіхам руху за громадянські права (Civil Rights Movement) з тих часів різко збільшилася кількість їхніх представників у судовій системі та правоохоронних органах.

На прикладах конкретних рішень, прийнятих чорношкірими мерами, суддями, прокурорами та начальниками поліції, Форман демонструє, що афроамериканська еліта всерйоз побоювалася репутаційних витрат для руху за громадянські права через сплеск «кольорової» злочинності. І тому ініціювала і підтримала жорсткі антикримінальні заходи, включаючи більш тривалі терміни ув’язнення і агресивну поліцейську тактику. Професор робить висновок, що репресивний ухил правосуддя — в якийсь момент американський істеблішмент бачив в цьому єдиний вихід для приборкання хвилі вуличних вбивств та наркозлочинності — в результаті негативно вплинув на долю чорношкірих жителів США, особливо з неблагополучних районів.

Книга написана в жанрі документальної прози із захоплюючими історіями, в центрі яких політики, громадські активісти, поліцейські, обвинувачені і жертви злочинів. Як відзначають літературні критики, професор з жалем пише про своїх героїв, багатьох з яких він сам колись захищав в суді.

Форман на початку 1990-х працював помічником Верховного судді США Сандри О’Коннор (перша жінка, що стала суддею такого рівня), потім протягом шести років адвокатом за призначенням у Вашингтоні. Там же заснував приватну школу для важких підлітків, яка згодом стала великим освітнім закладом округу. У 2003 році почав викладати в Джорджтаунському університеті, в 2011 році — в Єльському університеті. Область інтересів: конституційне, кримінальне право. Постійний автор The New York Times і The Atlantic.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *