Збільшується міграція росіян з Дубаю: вони шукають дешевші та менш контрольовані місця через санкції

Збільшується міграція росіян з Дубаю: вони шукають дешевші та менш контрольовані місця через санкції

Російські бізнесмени та компанії покидають Дубай, бо банки відмовляють у відкритті рахунків, а вартість життя зростає. Росіяни, що оселилися в Дубаї, найбільшому місті Об’єднаних Арабських Еміратів, скорочують вкладення і повертаються додому або шукають можливості для переїзду у звичніші для життя країни.

“Деякі з моїх російських клієнтів скоротили вкладення в дубайську нерухомість, придбану два роки тому, залишили тут невелику базу і або повернулися до Москви, або перебралися до інших доступних і дуже привабливих юрисдикцій на кшталт Маврикія”, – сказав агентству Філіп Амарант, директор з Близького Сходу Henley & Partners, яка надає послуги отримання резидентства та громадянства в обмін на інвестиції. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ЛIГАБiзнесIнформ».

На відміну від США та ЄС, ця країна Перської затоки не має санкцій проти росії. Однак російські організації, які відкривають тут банківські рахунки, тепер з більшою ймовірністю зіткнуться з пильною увагою з боку місцевих банків. ОАЕ зазнають посиленого тиску США з метою боротьби з потенційним ухиленням від санкцій.

За словами банкірів, що працюють у Дубаї, у представників середнього класу загалом немає труднощів із відкриттям та обслуговуванням банківських рахунків. Але деякі росіяни, які потрапили під санкції, отримали відмову. Проблеми виникли й у тих, хто пов’язаний з особами під санкціями чи чиновниками в росії.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ретельнішу перевірку ОАЕ тепер проводять і щодо російських компаній. Це пов’язано як із тиском США, які намагаються не допустити обходу санкцій, так і з тим, що у лютому Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (Financial Action Task Force – FATF) виключила ОАЕ з чорного списку. Тепер влада прагне продемонструвати відданість нормам FATF.

Деякі опитані агентством росіяни розповіли, що оскільки війна затягується, а жити в Дубаї дорого і не завжди зручно, зокрема через спекотний клімат, вони планують переїжджати.

Одразу після вторгнення РФ в Україну агенти з нерухомості Дубая повідомляли про наплив багатих росіян, які полюють за нерухомістю в найшикарніших районах емірату.

ОАЕ не надають статистики притоку за національностями. Проте, за даними дубайського брокера Betterhomes, у рейтингу покупців нерухомості власники російських паспортів у 2022 році посіли перше місце, а торік опустилися на третє, поступившись громадянам Індії та Великої Британії.

Банки з ОАЕ обмежили операції з Росією, писали російські ЗМІ у лютому 2024 року.
The Wall Street Journal в березні з’ясувала, що банк Emirates NBD, який займався російською нафтою, закрив свій російський підрозділ та заблокував значну кількість великих російських рахунків (із балансом понад $5 млн) чи рахунків, що належать особам, які потрапили під санкції.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *