Журналістське розслідування: Міноборони передало неякісні міни для ЗСУ
Бійці ЗСУ з середини 2024 року почали отримувати міни калібру 120 мм, які випускали в АК “Укроборонпром” на замовлення Міноборони та Генштабу, однак снаряди виявилися неякісними. Про це йдеться в розслідуванні Юрія Ніколова.
Завод зі сфери “Укроборонпрому” у 2023 році зобов’язався поставити Силам оборони 300 тис. мін із перспективою наростити виробництво до 670 тис. Однак із 2024 року на полі бою бійці бачили, що міни не долітають до цілі, промахуються. Наразі партію мін у 100 тис. відкликали. І все, на що можуть розраховувати ЗСУ – це 20 тис. мін на місяць. Щоб отримати нову поліпшену партію вітчизняних зарядів, знадобиться два-три місяці. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ИнфоРезист».
Журналісти дізналися про наради в Міноборони щодо питання мін. На одній із них, яка відбулася на початку 2024 року, перевіряльники Головного управління згадували про проблеми з детонаторами М-12. Потім ці проблеми зникли зі звітів, натомість почали рапортувати про можливість нарощування виробництва. Утім, уже 21 листопада 2024 року відбулася інша нарада, на якій нарешті заговорили про проблеми. Серед них – недостатня якість перевірки партій мін, використання детонаторів В-429 (надходять за залишковим принципом) та відсутність М-12, не вибухи та недольоти, невідоме походження пороху та його відповідність стандартам.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Припускають, що проблеми з мінами для ЗСУ могли з’явитися внаслідок того, що працівники Міноборони не говорили про низьку якість виробів, що випускалися заводом АТ “Українська оборонна промисловість”. Про це не знали в Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України, яке очолює Олександр Камишин (саме цій установі підпорядковуються оборонні заводи).
“АТЗ має з-під землі дістати імпортні міни (імовірно, за великі гроші, бо іноземні постачальники вже знають, що в України наразі немає альтернативи)”, – ідеться в матеріалі.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!