У пошуках рятівного круга

Після ліквідації «Форуму» долю його вкладників вирішуватиме правонаступник. НБУ відкликав банківську ліцензію та вирішив ліквідувати банк «Форум». Про це стало відомо 16 червня.

Нагадаємо, що ще 11 червня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) запропонував Нацбанку передати частину активів та пасивів проблемного банку «Форум» приймаючій фінустанові, а сам банк ліквідувати. З 14 березня ФГВФО ввів тимчасову адміністрацію в цю фінустанову терміном на три місяці через те, що НБУ визнав «Форум» неплатоспроможним.

Фонд робив усе можливе, щоб урятувати значну частину активів. Зокрема, станом на 11 червня ФГВФО уже сплатив вкладникам на стадії тимчасової адміністрації фінустанови понад 600 мільйонів гривень.

Згідно з чинним законодавством України, 2,3 мільярда гривень, які ще залишилося сплатити клієнтам, повертатиме так званий банк-правонаступник. Однак лише після того, як останній завершить процес переведення на свій баланс активів та пасивів фінустанови. До того ж цей банк у разі прийняття відповідного рішення буде готовий взяти на себе зобов’язання перед вкладниками «Форуму», частину з яких захищено гарантіями ФГВФО.

За словами посадової особи фонду, нині 7 фінансових установ висловили бажання викупити частину активів та пасивів проблемного «Форуму». Цим банкам було запропоновано подати свої пропозиції. Станом на 17 червня свої пропозиції подав лише один банк із цих семи фінустанов. І можна припустити, що це «Альфа-банк Україна».

Слід зазначити, що на початку червня прес-служба останнього поширила інформацію, що цей банк спільно з Нацбанком та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб проводить роботу з пошуку та вироблення ринкових рішень для захисту інтересів банку «Форум». Проте, як повідомляє «Альфа-банк Україна», в нашій країні немає системи механізмів ринкової ліквідації проблемних фінансових установ та законодавчої бази щодо вирішення цих питань.

За словами відомого юриста Ростислава Кравця, законодавство України про гарантування вкладів прописано поспіхом і не розроблено механізм визначення ціни, за якою активи передаватимуть на конкурсах. «Тому чималу частину з них буде безповоротно втрачено. Що стосується ліквідації конкретного банку «Форум», то в першу чергу гроші буде сплачено робітникам самої фінустанови, потім свої кошти отримають вкладники-фізособи, які мають у банку понад 200 тисяч гривень депозитів. За ними йдуть клієнти, вклади яких становлять менш як 200 тисяч. А найбільше не поталанить юрособам — з ними розраховуватимуться в останню чергу», — зазначає він.

Утім, сподіватимемося, що такого не станеться, адже Нацбанк може посприяти вирішенню цього болісного питання шляхом рефінансування.

Олег ГРОМОВ, Урядовий кур’єр

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *