Оновлено правила накладення арешту на майно фізосіб та юросіб
Закон України від 10.11.2015 № 769-VIII
Зазнав змін Кримінальний процесуальний кодекс України (КПК) в частині накладення арешту на майно для усунення корупційних ризиків при його застосуванні.
Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається будь-яка фізична або юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру.
При цьому арешт майна — тимчасове, до скасування у встановленому КПК порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді/суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого є достатні підстави вважати, що воно:
є предметом, засобом/знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від учиненого злочину, отримане за рахунок доходів від учиненого злочину;
може бути конфісковане у підозрюваного/обвинуваченого/засудженого чи юрособи;
може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юрособи або для забезпечення цивільного позову.
Вартість майна, яке підлягає арешту, має бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана чи могла бути отримана юрособою.
У невідкладних випадках за рішенням Директора Національного антикорупційного бюро, погодженим прокурором, може бути накладено попередній арешт на майно чи кошти на рахунках фізичних або юридичних осіб у банках (строком до 48 год).
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!