Громадяни отримують можливість обирати проєкти розвитку своїх регіонів

Громадяни отримують можливість обирати проєкти розвитку своїх регіонів

29 червня, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт №9165. Він надає громадянам України можливість самостійно обирати в Дії проєкти розвитку власних регіонів, які будуть профінансовані з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР).

Зазначається, що раніше громадяни були позбавлені інструментів прямої участі у відборі таких проектів. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Юридична газета».

“Цей інструмент є одним з елементів нашої політики залучення громадян до відбудови. Спільно з профільним комітетом вже напрацьовуємо низку рішень електронної та місцевої демократії для забезпечення прозорості та підзвітності органів місцевої влади перед громадянами.

Ми також плануємо системно переглянути логіку та механізми використання коштів ДФРР, разом з ініційованим нами переглядом Державної стратегії регіонального розвитку, яка має відповідати вимогам і викликам відновлення та модернізації країни.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Зокрема, з цією метою ми розробляємо Геоінформаційну систему відновлення і розвитку регіонів, яка в тому числі дозволяє оцифрувати процеси планування та моніторингу розвитку регіонів за індикаторами, які відповідають аналогічним європейським. Це стане основою для підготовки громад та регіонів до євроінтеграції та залучення фондів Євросоюзу для регіонального розвитку та досягнення цілей політики згуртованості”, — зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Який алгоритм відбору проєктів?

Центральні, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування подають свої проекти на розгляд регіональних комісій. Зробити вони це зможуть через спеціалізовану онлайн платформу. Платформа має забезпечити прозорий та неупереджений відбір проектів на регіональному рівні.
Регіональні комісії проводять попередню оцінку проектів за низкою критеріїв, серед яких – соціально-економічний ефект проекту, сталість, обсяг співфінансування тощо. Оцінка відбуватиметься з бальною системою, при цьому проекти малих міст з населенням до 50 тисяч осіб отримають додатковий бал.
Проекти, які набрали не менше 25 балів, передаються комісії Мінінфраструктури, яка перевіряє проекти на відповідність законодавству та подає їх для відкритого опитування у застосунку Дія.
За результатами відкритого опитування формуються списки проектів-переможців, а Мінінфраструктури подасть Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції для розподілу коштів ДФРР.

Яким проєктам надається пріоритет?

Проєкти повинні бути спрямовані на розвиток, відбудову чи будівництво критичної інфраструктури, об’єктів житлово-комунального господарства, лікарень, ЦНАПів, центрів безпеки та укриттів, підсилення регіональної та локальної економіки в умовах викликів воєнного стану та /або створення умов для релокації виробництв.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *