Як застосування ракет КНДР росією в Україні вплине на безпеку в Європі, Корейському півострові та Індо-Тихоокеанському регіоні

Як застосування ракет КНДР росією в Україні вплине на безпеку в Європі, Корейському півострові та Індо-Тихоокеанському регіоні

Міністри закордонних справ України та близько 50 країн, зокрема США, Австралії, Японії, Великої Британії та Євросоюзу, виступили зі спільною заявою щодо передачі балістичних ракет між КНДР і Росією. Текст заяви опубліковано на сайті МЗС України у вівторок увечері.

“Ми найрішучішим чином засуджуємо експорт Корейською Народно-Демократичною Республікою (КНДР) і закупівлю Росією балістичних ракет КНДР, а також застосування росією цих ракет проти України 30 грудня 2023 року і 2 січня 2024 року. Передача цієї зброї збільшує страждання українського народу, підтримує агресивну війну росії та підриває глобальний режим нерозповсюдження. Використання росією балістичних ракет КНДР в Україні також надає КНДР цінну технічну та військову інформацію. Ми глибоко стурбовані наслідками такого співробітництва для безпеки в Європі, на Корейському півострові, в Індо-Тихоокеанському регіоні та в усьому світі”, – сказано в заяві. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Міністри наголосили, що уряди їхніх країн “стоять разом у рішучій опозиції до передачі зброї між КНДР і росією”.

“Передача балістичних ракет, разом із будь-яким іншим озброєнням і пов’язаними з ним матеріалами, з КНДР до росії грубо порушує численні резолюції Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй (РБ ООН) – а саме, резолюцію 1718 (2006), резолюцію 1874 (2009) і резолюцію 2270 (2016), – які сама ж Росія підтримала. Ми уважно стежимо за тим, що росія надає КНДР в обмін на ці поставки зброї”, – вказується в тексті.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Глави МЗС також закликали КНДР і Росію дотримуватися відповідних резолюцій РБ ООН і негайно припинити всі дії, які їх порушують.

“Ми закликаємо всі держави-члени ООН, включно з усіма членами Ради Безпеки ООН, приєднатися до нас і засудити кричущі порушення росією і КНДР резолюцій РБ ООН. У той час як росія запускає хвилі ракет і безпілотників проти українського народу, ми продовжуватимемо стояти разом на підтримку України. Ми також закликаємо КНДР відповісти на численні та щирі пропозиції повернутися до дипломатії – єдиного шляху до міцного миру на Корейському півострові”, – наголошується в спільній заяві.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *