МВФ закликав світові уряди змінити антикризову підтримку економіки
Міжнародний валютний фонд радить урядам орієнтуватися на інвестиції в акціонерний капітал, а не на кредитування компаній, що зіткнулися з труднощами під час коронакризи.
Про це заявила головний економіст МВФ Гіта Гопінат, повідомляє Reuters.
За її словами, враховуючи масштаб шоку, все більше компаній ставатимуть неплатоспроможними, оскільки протягом багатьох місяців їх доходи падають.
«Державна підтримка повинна більшою мірою виглядати як інвестиції в акції, а не збільшення боргів. В іншому випадку, ми отримаємо велику кількість фірм, які вийдуть з цієї кризи з величезною заборгованістю», – заявила Гопінат.
Вона наголосила, що відновлення світової економіки буде «вкрай нерівномірним і вкрай невизначеним», закликавши країни продовжувати приймати агресивні заходи бюджетно-фінансового і грошово-кредитного стимулювання для підтримки своїх економік.
За словами економіста МВФ, у той час як у деяких країнах прискорилося зростання цін на продукти харчування, загальна споживча інфляція, швидше за все, залишиться низькою в більшості регіонів світу, оскільки втрата робочих місць буде стримувати зростання заробітної плати
«Ми побоюємося, що інфляція буде надто низькою, а не занадто високою», – зазначила вона.
МВФ розглядає поточну рецесію гірше ніж з часів Великої депресії 1930-х років.
У своєму останньому прогнозі МВФ очікує, що до 2020 року світовий ВВП скоротиться на 4,9% порівняно з прогнозованими 3% у квітні.
Президент Володимир Зеленський навпаки вважає, що уряд має надавати більш дешеві кредити, ніж діють зараз, і нарощувати кредитування бізнесу.
Зеленський також вважає, що через завищений курс гривні українські підприємства «недоотримали мільйони і закрилися».
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!