На ринку США з’явилася безкоштовна нафта із доплатою

Через падіння попиту в умовах пандемії виробники низькоякісної сірчистої нафти не можуть знайти покупців на неї.

Сховища переповнені, а тому, щоб уникнути зупинки видобутку, виробникам доводиться доплачувати покупцям, які забирають нафту.

У США попит на нафту опустився до такого рівня, що окремі виробники змушені доплачувати за розвантаження сховищ, поовідомляє РБК.

Ціна в мінус 19 центів за барель була зафіксована на сорт нафти Wyoming Asphalt Sour.

Компанія Mercuria Energy Group Ltd. почала пропонувати її споживачам 19 центів за кожен барель, вивезений зі сховища.

Ці дані підтверджує портал Oilmonster. За його даними, 26 березня ціна відновилася до $2 за барель, при тому що ще в кінці лютого вартість коливалася в районі $25-27.

Wyoming Asphalt Sour — сірчиста нафта, що видобувається в штаті Вайомінг. Зазвичай її використовують для виробництва бітуму та асфальту. Через великий обсяг домішок, в першу чергу сірки, її складно переробляти, що обумовлює її значно нижчу вартість в порівнянні з еталонними сортами Brent і WTI.

Аналітик консалтингової компанії ESAI Energy Елізабет Мерфі пояснила Bloomberg, що через віддаленість місць видобутку вайомінгской нафти від морських портів її складно транспортувати споживачам. «У місцях, де сховища швидко заповнюються, ціни можуть піти в мінус», — підтвердила вона. У разі, якщо і ці заходи не допомагають, виробникам доводиться зупиняти видобуток.

Випадки догляду котирувань нафти в мінус вже траплялися в періоди нафтових криз, наприклад, в 2014-2016 роках. На початку 2016 року схожа з вайомінгской низькоякісна нафту з Північної Дакоти також передавалася споживачам з доплатою. Компанія Flint Hills Resources повідомляла, що готова прийняти сорт нафти North Dakota Sour тільки в тому випадку, якщо їй доплатять по $0,5 за барель.

Ситуація на біржовому ринку, де відбуваються торги ф’ючерсними поставками, і ситуація на ринку, де відбувається фізичне переміщення товару, відрізняється. Хоча ф’ючерси на Brent і WTI закріпилися на рівні вище $20 за барель, вартість нееталонних сортів нафти на фізичному ринку набагато нижче.

Через економічний спад, викликаний пандемією коронавірусу, падає попит на нафтопродукти, тому нафтопереробні підприємства знижують обсяги переробки. Це змушує продавців, у яких немає можливості вивозити нафту танкерами, різко знижувати вартість сировини. Опитані Bloomberg нафтотрейдери не виключають, що незабаром і на інші сорти сирої низькоякісної нафти може бути зафіксована негативна ціна. Уже зараз Canadian Western Select торгується на рівні нижче $5 за барель, Oklahoma Sour — нижче $7.

Схожа ситуація склалася в Венесуелі. У цій латиноамериканській країні падіння попиту посилюється введеними санкціями США, під які можуть потрапити покупці венесуельської нафти. El Nuevo Herald з посиланням на джерела в галузі писала, що в країні не вистачає місця в сховищах, в зв’язку з чим вона змушена скорочувати видобуток до рівня 450 тис. барелей на день. Вартість нафти з Венесуели впала до $5-10 за барель.

Падіння цін триває після того, як 6 березня на спільному засіданні ОПЕК з представниками країн, що не входять в картель, в тому числі Росії, не змогли домовитися про додаткове скорочення видобутку нафти. РФ виступала за те, щоб залишити видобуток на тому ж рівні, а Саудівська Аравія виступила за зниження обсягів. В результаті угода ОПЕК + розпалося і нафтові котирування обвалилися.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *