НАЗК готове сприяти у встановленні чітких критеріїв доброчесності суддів

НАЗК готове сприяти у встановленні чітких критеріїв доброчесності суддів

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) готове надати максимальну допомогу в розробці чітких критеріїв доброчесності суддів. На цьому наголосив Голова НАЗК Віктор Павлущик під час засідання круглого столу «Правосуддя майбутнього: добір та призначення суддів», організованого видавництвом «Юридична практика».

В заході також взяли участь представники Верховного Суду, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, Ради суддів України, Вищого антикорупційного суду, Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, Офісу Президента України. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Я і Закон».

Під час дискусії, зокрема, йшлося про забезпечення правосуддя в умовах викликів, пов’язаних з повномасштабним вторгненням рф, наповнення судової системи кваліфікованими, доброчесними кадрами, декларування суддів тощо.

Спікери детально обговорили поточну кадрову ситуацію в судах, варіанти швидшого заповнення суддівських вакансій, недоліки наявних механізмів підготовки, добору й призначення суддів та їхнього удосконалення, конкурсні процедури та больові точки кваліфікаційного оцінювання суддів.

За словами Голови НАЗК, у контексті судової реформи доброчесність суддів є стратегічним інструментом для забезпечення незалежності та прозорості судової системи. Вона є тим фактором, що зміцнює довіру громадян до судової влади зокрема та держави загалом, що під час війни є фактором суспільної єдності і питанням національної безпеки.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

«Критерії доброчесності всі розуміють по-своєму. Тому в Державній антикорупційної програмі на 2023-2025 роки (ДАП) є окремий захід, що передбачає розроблення проекту єдиних індикаторів для оцінки доброчесності та професійної етики судді та критерію доброчесності кандидата на посаду судді. В цьому питанні НАЗК готове надати максимальну допомогу. Ми вже розробили проект критеріїв публічної доброчесності з універсальними питаннями до кандидатів на посади публічної служби. Наразі він доопрацьовується з урахуванням найкращих практик проведення конкурсів на топпосади і в перспективі може бути використаним при розробці критеріїв, передбачених ВРП і ВККС для добору суддів», — зазначив Голова НАЗК.

НАЗК бере активну участь у розбудові етики доброчесності суддів та максимально зацікавлене в узгодженні та прискоренні її впровадження. Адже судова система потребує невідкладного наповнення доброчесними кадрами.

«Одна з основних функцій НАЗК – забезпечення електронного декларування публічних службовців та перевірка декларацій. Судді за своїм статусом зобов’язані декларуватися. В НАЗК проводиться величезна робота з автоматизації процесів декларування та перевірки декларацій. Ми намагаємось максимально спростити роботу службовцям, які повинні подавати декларації. Прагнемо нівелювати ті фактори, які призводять до помилок та чіткіше визначати, чи умисними вони були. Проте проблемою сьогодні є непогодження порядків здійснення повної перевірки декларацій, поданих суддями, суддями Конституційного Суду України. Ми повинні невідкладно винести це питання на спільне узгодження позицій задля більш ефективної роботи НАЗК та всієї судової системи», — заявив Віктор Павлущик.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *