Утримання Коломойського під вартою продовжено до 2 червня, а заставу зменшено ще на 400 млн грн

Утримання Коломойського під вартою продовжено до 2 червня, а заставу зменшено ще на 400 млн грн

Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив частково клопотання сторони обвинувачення про продовження строку тримання під вартою бізнесмена Ігоря Коломойського до 2 червня з альтернативною визначення застави у сумі 1 млрд 968 млн 200 тисяч гривень.

“Продовжити Коломойському Ігорю Валерійовичу… строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 42 дні, тобто по 2 червня 2024 року включно”, – повідомила суддя під час оголошення ухвали суду. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ADVOKAT POST».

Також суд визначив заставу в розмірі 1 млрд 968 млн 200 тисяч гривень і зобов’язав начальника Ізолятора тимчасового тримання СБУ забезпечити додержання прав Коломойського з метою отримання належної медичної допомоги, і зокрема, в частині проведення медичного обстеження згідно зі скаргами на стан здоров’я та забезпечення можливості відповідно лікування (згідно з встановленим діагнозом).

Прокурор Офісу генерального прокурора Сергій Дем’янчук, який представляє сторону обвинувачення, заявив, що в межах досудового розслідування необхідно й надалі проводити слідчі дії.

Як зазначив Дем’янчук, строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Коломойського мав закінчитися 25 квітня. У цьому зв’язку, прокурор просив продовжити строк тримання під вартою відносно Коломойського в межах строку досудового розслідування до 2 червня 2024 року з альтернативою внесення застави у розмірі 2 млрд 300 млн гривень.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Водночас суд зменшив розмір суми застави до 1 млрд 968 млн 200 тисяч гривень.

Крім того, прокурор Дем’янчук зазначив, що продовжують існувати ризики, встановлені під час попередніх ухвал слідчих суддів. До цих ризиків прокурор відніс ризик переховування від органів досудового розслідування та суду, ризик знищення, схову та спотворення документів, ризик незаконного впливу на свідків та іншого підозрюваного.

Як сказав прокурор, для завершення досудового розслідування потрібно допитати свідків сторони захисту. Він сказав, що це понад 50 свідків.

Своєю чергою, сторона захисту Коломойського назвала озвучену позицію прокурора необґрунтованою і що перераховані ризики не мають жодних підтверджень.

Адвокат Олег Пушкар наголосив, що жодних ризиків не доведено. За його словами, багатомісячне тримання Коломойського під вартою “трохи виглядає тортурами”, бо бізнесмену жодного разу не дозволили побачитися з дружиною і йому відмовляють у медичному обслуговуванні.

“Щодо суми застави – вона астрономічна. Але саме гірше за все, що взагалі незрозуміло, з чого вона взагалі випливає? Жодного документу, який би її обґрунтував, немає. Чому 2 млрд 300 млн… Жодного підтвердження, жодного розрахунку, жодної формули немає. І всі розуміють, що суму 2 млрд 300 млн ніхто не зможе внести”, – наголосив Пушкар.

Захисник відзначив, що жодних підстав для продовження строку тримання під вартою немає.

Адвокат В’ячеслав Краглевич відзначив, що у кримінальному провадженні стосовно Коломойського відсутній склад злочину.

Як підкреслив захисник, на волі Коломойський міг би максимально сприяти слідству у проведенні будь-яких слідчих дій.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Краглевич наголосив, що з жовтня місяця немає можливості провести належну медичну перевірку стану здоров’я Коломойського, і зокрема після виявлення у нирках каменів, а також провести відповідне лікування. Також у Коломойського є хронічні захворювання шлункового тракту, і досі немає можливості провести належну перевірку.

Адвокат Олександр Лисак наголосив, що потреба у подальшому проведенні слідчих дій і допиті понад 50 осіб не може бути підставою для утримання під вартою підзахисного Коломойського.

“Підстав для задоволення клопотання щодо продовження строку тримання під вартою немає, оскільки таке клопотання, на мою думку, є безпідставне і необґрунтоване, та не оформлене належним чином”, – наголосив Лисак.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *