Від Гаяни до Нігеру: тенденції збільшення кількості воєн у світі

Від Гаяни до Нігеру: тенденції збільшення кількості воєн у світі

У Південній Америці почався військовий конфлікт між Венесуелою і Гаяною. Він не виглядає раптовим, а вкладається в чітку послідовність інших конфліктів в різних куточках планети. В чому причина цієї ситуації та чи може нові загострення провокувати росія, розповів NV заступник міністра енергетики Микола Колісник.

Чому це вигідно в першу чергу росії? Активне заміщення ЄС російського газу та нафти, як і глобальна конкуренція нових родовищ, зменшують можливість впливу і шантажу рф, єдиним що в них залишилось — природніми ресурсами. Виглядає так, що коли план шантажу за допомогою вуглеводнів провалився, рф вирішила руками союзників масштабувати регіональні конфлікти для хоча б тимчасового зменшення світової пропозиції. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «МiнфiнМедiа».

Отже, прослідкуймо тенденцію:

Гаяна. Венесуела намагається поширити свій вплив на регіон Гаяни Ессекібо ще з 19 століття. Проте ніколи раніше не намагалася його анексувати. В минулому десятиріччі в Ессекібо почали видобувати нафту і тепер Гаяна може стати великим виробником нафти поза ОПЕК. У 2022 році ExxonMobil на блоці Stabroek отримало підтверджені запаси нафти в 11,5 млрд барелів та 1,04 трлн куб м газу. В розробку покладів вже інвестує низка компаній: американські ExxonMobil та Anadarko, канадська CGX Energy, ізраїльська Ratio Oil, іспанська Repsol, британська Tullow Oil, китайська CNOOC.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ізраїль. Після нападу ХАМАСу на Ізраїль, було зупинено видобуток газу на родовищі Тамар із запасами 315 млрд куб м природного газу. Через це він скоротив експорт газу до Йорданії та Єгипту, що потягло припинення експорту LNG цими країнами. І хоча днями видобуток газу на Тамарі відновився, до завершення війни він лишатиметься нестабільним.

Єгипет. Як вище зазначив, через війну в Ізраїлі, Єгипет припинив експорт LNG до ЄС і Туреччини, які були його основними покупцями. А зростання напруги на Близькому Сході загрожує подальшим інвестиціям у розробку газових покладів на шельфі Єгипту, які вважаються перспективним.

Ємен. Після початку війни в Ізраїлі єменські повстанці-хусити захопили в Червоному морі судно, яке, за їхніми твердженнями, належить Ізраїлю. І заявили, що й надалі атакуватимуть інші судна. Це поставило під загрозу морський маршрут постачання з Перської затоки і посилило тиск на енергетичні ринки.

Лівія. росія вже давно підживлює громадянську війну в країні. Нещодавно ряд західних ЗМІ повідомили про наміри рф розширити військову присутність у Лівії та навіть створити базу для свого ВМФ. Водночас видобуток газу на родовищах Wafa and Bouri, які разом розробляють Eni і лівійська NOC постійно скорочується. Через це експорт газу до Італії трубопроводом Greenstream за останні три роки скоротився більш ніж на 30%. За таких умов Greenstream, який може прокачувати до 11 млрд кубометрів газу на рік, працюватиме на рівні нижче 25% доступної потужності.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Нігер. Військовий переворот в країні, яка є однією із найбільших видобувників урану у світі, проходив під прапорами рф. І хоча наразі країна не обмежила видобуток урану французькою Orano Group, нестабільність і антифранцузькі настрої в Нігері також посилили тиск на енергетичні ринки.

Навіть такий короткий аналіз дає уявлення про те, наскільки послідовними є «раптові» конфлікти останнього часу. Очевидною є їхня ціль: зменшення ліквідних вуглеводнів на світовому ринку, в першу чергу — на європейському, та як наслідок нав’язування Газпромом спільно з Новатеком своїх ресурсів як безальтернативних.

Крок у відповідь цивілізованого світу — своєчасні та повні санкції на нафтогазові та атомно-промислові компанії кремля.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *