Прокуратура відкрила провадження через гроші, які волонтери Міноборони платили за підготовку нібито замовних тендерів
Керівник Ради волонтерів при Міністерстві оборони Давид Арахамія подасть на військову прокуратуру в суд, про це він повідомив сьогодні на своїй Facebook-сторінці.
Таке рішення він прийняв, дізнавшись про ухвалу Печерського районного суду від 18 вересня. Із нею він ознайомився на прохання редакції «Наших грошей», яка попросила його про коментар.
Печерський суд дозволив Головній військовій прокуратурі отримати дані про банківські рахунки «Регіонального Фонду Благочестя», співзасновником і очільником якого є Давид Арахамія.
Дозвіл надано у рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні №42015000000000571 від 30.03.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15 (замах на злочин), ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем) КК України.
Прокурор Олександр Миколайович Литвинюк отримає дані про використання сотні рахунків Миколаївського обласного благодійного фонду у «Приватбанку» у період з 1 листопада 2014 року по 31 липня 2015 року.
Слідство вважає, що гроші по цим рахункам перераховувались службовим особам Міністерства оборони, які готували документацію конкурсних торгів «за такими умовами, щоб перемогу у торгах або переговорах перемогла конкретна юридична чи фізична особа».
«Після вищевказаних дій згадані особи у письмовій формі звітувались перед головою Ради волонтерів при Міністерстві оборони України, за що отримували грошові виплати з Миколаївського обласного благодійного фонду «Регіональний Фонд Благочестя». Грошові виплати згадані особи отримували упродовж грудня 2014 року – липень 2015 року», – йдеться у судовій ухвалі.
При цьому слідчий вважає, що вказані виплати є способом «легалізації» грошей, які перераховувались службовцям Міноборони. Відтак наявність у слідства даних про розмір виплат сприятиме у розкритті кримінального правопорушення.
Кримінальним правопорушенням слідчий вважає ситуацію з закупівлею арктичного дизпалива, яку проводив Департамент держзакупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони у березні 2015 року. Тоді тендерний комітет акцептував пропозиції компаній «ОККО-бізнес контракт» і «Альянс ойл трейдінг» на загальну суму 819 млн грн. по ціні дизелю від 27 000 грн. за тонну. Це було дешевше ринкових розцінок на арктичне паливо у лютні, коли ця закупівля готувалась, однак стало значно дорожче від ринкових цін у березні, коли виносився акцепт. На той момент курс гривні знизився і пропозиції учасників виявились не ринковими.
Разом з тим, після акцепту Міноборони провело з постачальниками низку додаткових переговорів і остаточну ціну арктичного дизелю знизили до 21 500 грн. за тонну. Однак цей факт прокурор не виносив на розгляд Печерського суду.
Також по цьому кримінальному провадженню розслідується закупівля реактивного палива Міністерством оборони у жовтні 2014 року, коли волонтери ще не мали відношення до закупівельного департаменту МО. Тоді військові уклали угоду з ТОВ «Перша компанія Максимум» на постачання палива на 111 млн грн. При цьому вже після тендеру закупівельна ціна була підвищена на 10% і склала 21 100 грн./т. Слідчі встановили, що це паливо перед продажем Міноборони по ціні вище від ринкової пройшло по ланцюжку посередників. А у безпосередніх імпортерів воно коштувало на 3000-4000 грн./т дешевше.
Давид Арахамія у своєму блозі зазначив, що військовий прокурор зумисне вводить в оману суд і це є його помстою за недопущення на посаду начальника департаменту капбудівництва МО Олени Ротової.
«Комізм ситуації у тому, що я повертав гроші державі в ситуації з закупівлею палива, що може підтвердити кілька народних депутатів… Але, очевидно, це мало цікавить військову прокуратуру. На сьогодні мені не пред’являлось жодних офіційних звинувачень. Але вважаю, що потрібно подати в суд на військову прокуратуру за завдання збитку честі і гідності»,- написа Арахамія.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!