До проєкту держбюджету-2021 внесли правок на три бюджети

До законопроєкту про державний бюджет на 2021 рік надійшло по різним підрахункам від 2,5 тис. до 5 тис. правок народних депутатів, на врахування яких може піти близько трьох річних бюджетів.

За даними заступника голови парламентського комітету з питань фінансів Ярослава Железняка, до проєкту держбюджету-2021 внесені 2451 правок від народних депутатів.

«Зазвичай депутати щороку вносять від 2-3 тисяч правок до бюджету. Так що казати про цілеспрямований спам не варто. Якщо врахувати всі правки, то не вистачить і 3-х бюджетів», – пише він.

Железняк також додав, що бюджетний комітет має до 15 жовтня визначитися з правками, які будуть враховані, а вже 20 жовтня парламент може розглянути проєкт бюджету в першому читанні.

За словами голови фракції партії «Слуга народу» Євгенії Кравчук, до проєкту держбюджету-2021 народні депутати внесли близько 5 тисяч правок.

«Подано близько п’яти тисяч правок до бюджету. Це доволі складна робота, але бюджетний комітет на цьому тижні буде розглядати їх ретельно та працюватиме, якщо потрібно, в режимі онлайн», – розповіла вона.

Мінфін вже отримав до проєкту бюджету пропозицій на 1,1 трлн грн, що рівноцінно двом річним бюджетам.

Нагадаємо, 14 вересня Кабмін затвердив проєкт держбюджету на 2021 рік, підготовлений Мінфіном, і передав його на розгляд Верховній Раді, яка вже його жорстко розкритикувала.

Держбюджет-2021 передбачає доходи на рівні 1,071 трлн грн, а видатки – 1,35 трлн грн. Дефіцит складає 270,4 млрд грн або 6% ВВП.

НБУ пропонував уряду сформувати проєкт держбюджету-2021 на більш консервативному прогнозі, ніж зокрема середньорічний курс 29 грн/$ і інфляція 7,3%.

Проєкт держбюджету-2021 передбачає 43,2 млрд грн надходженнь від МВФ й інших міжнародних партнерів.

Однак новий транш МВФ прив’язаний до схвалення бюджету-2021. А інші програми міжнародної допомоги прив’язані до програми МВФ.

Спікер парламенту Дмитро Разумков пообіцяв, що Верховна Рада на позачерговому засіданні 20 жовтня розгляне проєкт держбюджету на 2021 рік у першому читанні.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *