ЄС обговорює нові правила щодо віддаленої роботи та "права на відключення"

ЄС обговорює нові правила щодо віддаленої роботи та “права на відключення”

З європейськими профспілками та організаціями роботодавців проводяться консультації щодо можливості нових правил ЄС щодо дистанційної роботи та «права на відключення».

Перший етап консультацій із європейськими соціальними партнерами, розпочатий Європейською комісією цього тижня, відбувся після голосування членів Європарламенту в 2021 році, яке закликало захистити працівників від культури «постійної роботи». Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Я і Закон».

Процес переговорів між європейськими профспілками та організаціями роботодавців відбувся у 2022 році, але минулого року зазнав краху, що призвело до поновлення закликів до Комісії взяти на себе ініціативу.

Валдіс Домбровскіс, виконавчий віце-президент Комісії з питань економіки, яка працює для людей, сказав: «Завдяки цифровим технологіям багато робіт тепер можна виконувати віддалено.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

«Загальний баланс позитивний: 60 відсотків працівників вважають за краще працювати вдома принаймні частину свого тижня. Працівники цінують гнучкість і автономність дистанційної роботи, а компанії виграють від підвищення продуктивності та збереження персоналу.

«Зараз ми консультуємося з соціальними партнерами щодо можливостей і ризиків, пов’язаних із дистанційною роботою. Ми хочемо переконатися, що правила ЄС сприяють їх автономії та не перешкоджають компаніям і працівникам, які погоджуються на дистанційну роботу.

«Ми також шукаємо їхню точку зору щодо того, чи потребують конкретні ризики дії ЄС. Це включає ризики для здоров’я працівників через культуру «завжди на зв’язку» та відповідний заклик Європейського парламенту забезпечити право на відключення».

Ніколас Шміт, уповноважений з питань зайнятості та соціальних прав, додав: «Дистанційна робота під час пандемії Covid-19 була необхідністю і тепер є постійним аспектом сучасного трудового життя. Оскільки ми адаптуємося до цих змін, важливо усвідомлювати та боротися з їхніми глибокими соціальними наслідками.

«Комісія, як і раніше, прагне відреагувати на резолюцію Європейського парламенту законодавчими пропозиціями, як зазначено в політичних керівних принципах. Після безрезультатних переговорів між соціальними партнерами Комісія запрошує соціальних партнерів висловити свою точку зору щодо наступних кроків.

«Надійна політика дистанційної роботи та право на відключення є життєво важливими для підтримки здорового балансу між роботою та особистим життям і для захисту психічного та фізичного благополуччя працівників».

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *