НБУ оскаржує скасування 3 млн грн штрафу РВС Банку

Національний банк оскаржить у касаційному порядку рішення судів попередніх інстанцій щодо скасування накладення 3 млн грн штрафу на РВС Банк.

За даними НБУ, йдеться про рішення Окружного адміністративного суду Києва від 24 грудня 2020 року та Шостого апеляційного адмінсуду від 6 квітня 2021 року.

Водночас кошти, сплачені РВС Банком в якості штрафу, Нацбанк повернув йому у добровільному порядку.

У березні 2020 року НБУ оштрафував РВС Банк на 3 млн грн за порушення законодавства у сфері фінмоніторингу.

Підставою для такого рішення стало неналежне забезпечення банком діяльності внутрішньобанківської системи запобігання легалізації кримінальних доходів/фінансуванню тероризму (зокрема системи управління ризиками легалізації кримінальних доходів/фінансування тероризму), що призвело до здійснення банком ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу, а саме:

• обслуговування групи клієнтів-юридичних осіб, за фінансовими операціями з цінними паперами яких відсутні документи, які підтверджують очевидну економічну доцільність (сенс), реальні фінансові можливості для здійснення фінансових операцій на відповідні суми;

• обслуговування 16 клієнтів – фізичних осіб, які здійснювали циклічні фінансові операції з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), у результаті яких відбувалось отримання ними штучного інвестиційного прибутку на загальну суму близько 194,1 млн грн (відповідно юридичні особи-контрагенти таких клієнтів отримували інвестиційний збиток).

РВС Банк входить до групи банків із приватним капіталом. Торік у серпні акціонери РВС Банку припинили повноваження голови наглядової ради Руслана Демчака, який володіє 1% акцій банку. У березні 2020 року Демчак вклав 48 млн грн у основний капітал РВС Банку. Також було припинено повноваження члена наглядової ради та найбільшого акціонера банку Олександра Стецюка (99%), який займав цю посаду з 27 лютого 2020 року.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *