ШІ використовується в новому проєкті R-GRID для захисту електромереж від загроз
Україна спільно з міжнародними партнерами розпочала проєкт R-GRID з розробки інструменту штучного інтелекту, покликаного підвищити стійкість енергосистем до потенційних атак та збоїв.
Ініціатива є частиною пріоритетів науково-технічної співпраці України та НАТО на 2023 рік і має на меті пошук рішень для забезпечення енергетичної безпеки в умовах триваючої російської агресії проти нашої держави. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «The Page».
«Російські атаки на українську електроенергетичну інфраструктуру завдали серйозної шкоди…. Синхронізація української енергосистеми з системами європейських країн суттєво сприяла її стабілізації. Однак енергосистеми все ще потребують додаткових рішень, щоб бути більш стійкими до різних видів атак», — зазначив Андріан Прокіп, директор енергетичної програми Українського інституту майбутнього, директор проєкту в країні-партнері.
За словами очільника проєкту від НАТО Мацея Ключинського, R-GRID дозволить ідентифікувати критично важливі елементи електромереж та розробити заходи з підвищення їх безпеки.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Томаш Міхалак з НЦБР IDEAS пояснив, що створюваний симулятор сприятиме прийняттю стратегічних рішень щодо виявлення вразливих компонентів мереж та моделюванню шляхів модернізації інфраструктури.
Як наголосила Пяйві Маттіла з Університету Лауреа, проєкт R-GRID допоможе посилити енергетичну безпеку країн-членів та партнерів Північноатлантичного альянсу.
Що відомо про ініціативу R-GRID
Консорціум із реалізації дворічного проєкту об’єднав зусилля Польської асоціації нацбезпеки, Українського інституту майбутнього, НЦБР IDEAS та фінського Університету Лауреа.
R-GRID покладатиметься на штучний інтелект для моделювання та запобігання збоям у постачанні електроенергії критичним споживачам з використанням традиційних і відновлюваних джерел енергії.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!