Висилка незаконних емігрантів узаконена урядом Литви

Висилка незаконних емігрантів узаконена урядом Литви

Нелегальних порушників кордону Литви можна буде затримувати і депортувати у разі дії надзвичайного стану або в умовах кризової ситуації, пов’язаної з масовим напливом іноземців, повідомляє АНТІРЕЙД з посиланням на DW World.

Парламент Литви ухвалив суперечливий закон, що узаконює висилку мігрантів, які незаконно перетинають кордон. У вівторок, 25 квітня, 86 депутатів Сейму Литви проголосували “за” відповідні поправки до “Закону про державний кордон та його захист”, восьмеро законодавців висловилися “проти” та ще 20 – утрималися під час голосування. Закон має набути чинності 3 травня. До цього часу його має підписати президент країни Гітанас Науседа.

Як повідомляє агенція dpa, після набуття законом чинності нелегальних порушників кордону можна буде затримувати і депортувати назад у разі запровадження надзвичайного стану або в умовах кризової ситуації, пов’язаної з масовим напливом іноземців. Ця норма буде дійсна на прикордонних ділянках і на відстані до п’яти кілометрів углиб країни.

Правозахисники критикують закон

Правозахисні організації різко розкритикували документ, який, на їхню думку, узаконює заходи, що порушують міжнародне право.

Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович закликала Литву дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань щодо прохачів притулку. Вона виступила з наполегливим попередженням проти ухвалення законопроєкту. Згідно з міжнародним правом, мігранти мають право просити про притулок, і потенційних шукачів притулку заборонено відправляти туди, де їхньому життю або благополуччю може загрожувати небезпека. Литовський центр з прав людини закликав Науседу накласти вето на законопроєкт.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *